IND vs SA: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ T20I ପୂର୍ବରୁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି . ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଲେ ଷ୍ଟାର ବୋଲର

ପ୍ରିମିୟର ଇଣ୍ଡିଆ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ ପେସର୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଟେମ୍ବା ବାଭୁମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଭାରତ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଭାରତ ଏବଂ ଟେମ୍ବା ବାଭୁମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଓପନର୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28 ବୁଧବାର ଦିନ ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମ୍ ଗ୍ରୀନଫିଲ୍ଡ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଉଛି। 28 ବର୍ଷୀୟ ସ୍ପିଡଷ୍ଟର ବୁମ୍ରା ନିକଟରେ ପିଠିରେ ଆଘାତ ପାଇ ସୁସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ରୁ ବାଦ ଦେଇଥିଲା।

ସେ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ଗେମ୍ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ 1 ୱିକେଟ୍ ନେବାବେଳେ 23 ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଦ୍ୱିତୀୟ T20I ଏକ ଆଠ ଓଭର-ଏକ-ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଥିଲା | ସିରିଜର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟି-୨୦ରେ ବୁମ୍ରା ୱିକେଟ୍ ବିହୀନ ଯାଇ ନିଜ ଟି-୨୦ କ୍ୟାରିୟରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ 50 ରନ୍ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ।

ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ସକାଳେ ଏକ ନିଗଲ୍ ଥିଲେ – ରୋହିତ ଶର୍ମା |

ଭାରତ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଟସ୍ ଜିତି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲା। ଟସ୍‌ରେ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ହୋଇଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ। ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଷ୍ଟାର ପେସର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା “ସକାଳେ ଏକ ନିଗଲ ଥିଲେ” ଏବଂ ଫଳସ୍ୱରୂପ ତାଙ୍କୁ ଖେଳରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି। ସେ କହିଲା:“ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଏବଂ ଭୁଭି ଶେଷ ସିରିଜରୁ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଏବଂ ଆର୍ଶଦୀପ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସନ୍ତି | ବୁମରା ସକାଳେ ଏକ ନିଗଲ୍ ଥିଲା ତେଣୁ ସେ ମିସ୍ କରନ୍ତି ଏବଂ ଚାହଲ୍ ମଧ୍ୟ ମିସ୍ କରନ୍ତି | ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଅଶ୍ୱିନ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ”

“ଆମେ ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବୁ। ଗତ ଥର ଆମେ ଏଠାରେ ଖେଳିବାବେଳେ ଏହା ଏକ ଭଲ ୱିକେଟ୍ ଥିଲା | ସବୁଜ ଆବରଣର ବିଟ୍ କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ଟ୍ରାକ୍ ହେବ | ଆପଣ ଯାହା କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଜାରି ରଖିବା ଏବଂ ଏହି ଗତିକୁ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜଟିଳ | ଗୋଷ୍ଠୀରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ଏବଂ ଆମେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତ ବାକ୍ସକୁ ଟିକ୍ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁ ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛୁ ଏବଂ ଆମେ ଏହା ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ବୋଲି ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

ଭାରତ (ଏକାଦଶ ଖେଳିବା): ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଗ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ଡବ୍ଲୁ), ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଦୀପକ ଚହର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ

Leave a Reply

Your email address will not be published.