IND vs SA: ଭାରତ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ହ୍ବାଇଟ -ବଲ୍ ସିରିଜର ସମ୍ପୂର୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ, ସ୍ୱାର୍ଡ , ଟେଲିକାଷ୍ଟ, ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବିବରଣୀ

ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର 2022 ସଂସ୍କରଣରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଏକ ଧଳା ବଲ୍ ସିରିଜ୍ରେ ଗ୍ରହଣ କରିବ। ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28 ରୁ ଅକ୍ଟୋବର 11 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତରେ ତିନୋଟି ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ଏବଂ ଅନେକ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ। ଏହି କାରଭାନ ଗୁଆହାଟିକୁ ଯିବ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ଟି -20 ଇନ୍ଦୋରର ହୋଲକର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ବୁଧବାର (ଅକ୍ଟୋବର 5) ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବ, ତେଣୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଲକ୍ଷ୍ନ ରେ ଗୁରୁବାର (ଅକ୍ଟୋବର 6) ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଓଡିଆ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରୋଟିସର ମୁକାବିଲା କରିବ ଏବଂ ରାଞ୍ଚି ଯିବ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ଅରୁଣ ଜେଟଲୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସମାପ୍ତ କରନ୍ତୁ |

ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ତୃତୀୟ ଉତ୍ସବ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯେତେବେଳେ ଏହି ଦୁଇ ପକ୍ଷ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଆସାଇନମେଣ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ | ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ସେମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ତିନୋଟି ODI ଖେଳି ଭାରତ 2022 ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା | ତା’ପରେ, ଆଇପିଏଲ୍ 2022 ଶେଷ ହେବା ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ T20I ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଯାତ୍ରା କଲା | ସେହି ସିରିଜରେ ବିଶ୍ରାମ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଆହତ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ish ଷଭ ପନ୍ତ ଦଳକୁ ଆଗୁଆ କରି 2-2 ଡ୍ର ଖେଳିଥିଲେ। ବର୍ଷା ହେତୁ ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଧଳା ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରୋଟିସ୍ ଧଳା ବଲ୍ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଫେରି ଆସିଛି | ଏବଂ ଯଦି ତାହା ସବୁ ନୁହେଁ, ତେବେ ଦୁଇ ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଏବଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ, କାରଣ ସେମାନେ ସମାନ ଗୋଷ୍ଠୀର ଅଂଶ ଅଟନ୍ତି | ଅକ୍ଟୋବର 30 ରେ ପର୍ଥରେ ଭାରତ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ |ଦଳଗୁଡିକ ଯେତେ ଦୂର, ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ। ଭାରତ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ।

ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ |

T20I ସିରିଜ୍ |

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28 – 1st T20I, ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମ୍ |

ଅକ୍ଟୋବର 2 – ୨ୟ T20I, ଗୁଆହାଟି |

ଅକ୍ଟୋବର 4 – ତୃତୀୟ T20I, ଇନ୍ଦୋର |

ODI ସିରିଜ୍ |

ଅକ୍ଟୋବର 6 – ପ୍ରଥମ ODI, ଲକ୍ଷ୍ନ |

ଅକ୍ଟୋବର 9 – ୨ୟ ODI, ରାଞ୍ଚି |

ଅକ୍ଟୋବର 11 – ତୃତୀୟ ODI, ଦିଲ୍ଲୀ |

ସ୍ୱାର୍ଡ ତାଲିକା

ଭାରତର ଟି-୨୦ ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (ସି), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଦୀପକ ହୁଡା, ରିଷଭ ପନ୍ତ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ବୁମ୍ରା |

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି-୨୦ ଦଳ: ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା (ସି), କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍, ରେଜା ହେଣ୍ଡ୍ରିକ୍ସ, ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍, କେଶବ ମହାରାଜ, ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ, ଡେଭିଡ ମିଲର, ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡି, ଅନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେ, ୱେନ ପାର୍ନେଲ, ଡ୍ୱାଇନ୍ ପ୍ରିଟୋରିଅସ୍, କାଗିସୋ ରାବାଡା, ରିଲେ ରୋସୋହମ୍ , ତ୍ରିଷ୍ଟାନ୍ ଷ୍ଟବ୍ସ୍ |

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ODI ଦଳ: ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା (ସି), କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍, ରେଜା ହେଣ୍ଡ୍ରିକ୍ସ, ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍, କେଶବ ମହାରାଜ, ଜାନେମାନ ମଲାନ, ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ, ଡେଭିଡ ମିଲର, ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡି, ଅନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେ, ୱେନ ପାର୍ନେଲ, ଆଣ୍ଡିଲ ଫେଲୁକୱାୟୋ, ଡ୍ୱାଇନ୍ ପ୍ରିଟୋରିୟସ୍, କାଗିସୋ ରାବାଡା , ତାବ୍ରାଇଜ୍ ଶାମସି |

ଟେଲିକାଷ୍ଟ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ବିବରଣୀ |

ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ 7:00 PM IST ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଏବଂ ODI ଗୁଡିକ 1:30 PM IST ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଟିଭିରେ ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ନେଟୱାର୍କରେ ଲାଇଭ୍ ହେବ ଏବଂ ଡିଜ୍ନି + ହଟ୍ଷ୍ଟାର୍ ଆପ୍ ଏବଂ ୱେବସାଇଟ୍ ରେ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମିଂ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.