IND vs SA: ଭାରତ ସିରିଜ ଓପନର୍ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଘରୋଇ T20I ରେ କ୍ରମାଗତ 16 ତମ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି

ଗ୍ରୀନଫିଲ୍ଡ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଟେମ୍ବା ବାଭୁମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ 8 ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ସହ ଟି-୨୦ରେ ଟାର୍ଗେଟ ପଛରେ ଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ କ୍ରମାଗତ 16 ତମ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି। , ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28 ବୁଧବାର ଦିନ ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମ୍ |ଭାରତ ଟସ୍ ଜିତି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। ପେସର୍ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଏବଂ ଦୀପକ ଚହର ପ୍ରୋଟିସ୍ ବ୍ୟାଟିଂ ୟୁନିଟ୍କୁ ବିନାଶ କରିଥିଲେ। ମିଳିତ ଭାବେ ସେମାନେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ 9/5 କୁ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା, କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍, ରିଏଲ ରୋସୋ, ଡେଭିଡ ମିଲର ଏବଂ ଟ୍ରିଆଷ୍ଟ ଷ୍ଟବ୍ସଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ।ଶେଷରେ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କେଶବ ମହାରାଜ (41), ୱେନ ପାର୍ନେଲ (24) ଏବଂ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମଙ୍କ (25) ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବୋର୍ଡରେ 8 ପାଇଁ 106 ପୋଷ୍ଟ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ।

ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଭଲ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ 63 ବଲରେ 93 * ରନ୍ ଯୋଡି ଭାରତକୁ 20 ଟି ବଲ ବାକି ରହି ବିଜୟକୁ ସିଲ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 33 ଟି ବଲରୁ 5 ଟି ଚୌକା ଓ 3 ଛକା ସହିତ ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ 50 ରନ୍ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହ ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ କରିଥିବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ 56 ଟି ବଲରୁ 51 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 2 ଟି ଚୌକା ଓ 4 ଛକା।

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସେଠାକୁ ଆସି ସେହି ସଟ୍ ଖେଳିବା ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ ଥିଲା – ଭାରତର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ

ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନା ସମାରୋହରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ କହିଥିଲେ ଯେ ଗ୍ରୀନଫିଲ୍ଡ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପିଚ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା। ସେ କହିଲା:“ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ, ସେଠାରେ (କଠିନ ପିଚ୍ ଭାବରେ) | ଆମେ ଏହିପରି କିଛି କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଖେଳିଛୁ କିନ୍ତୁ ମୋର ରନ୍ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଏହା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଥିଲା। ”

କଠିନ ବ୍ୟାଟିଂ ଅବସ୍ଥାରେ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ କେଏଲ ରାହୁଲ ଭାରତର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ମାନ୍ୟତାପ୍ରାପ୍ତ ଟି -20 ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି:“ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ସେଠାକୁ ଆସି ସେହି ସଟ୍ ଖେଳିବା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଥିଲା, ଆମେ ଦେଖିଛୁ କିପରି ବଲ୍ ଉଡୁଥିଲା, ଚାରିପାଖେ ଘୁରି ବୁଲୁଥିଲା, ଦୁଇ ପେସ୍ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହ ଆସିବା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। ତାଙ୍କୁ ଆଘାତ କରିଥିବା ପ୍ରଥମ ବଲ ପରେ ସେହି ଉପାୟ, ସେ କେବଳ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇ ନିଜ ସଟ୍ ଖେଳିବାକୁ, ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଏବଂ ବୋଲିଂ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | ଏହା ମୋର ସମୟ ନେବାକୁ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଶେଷ ଖେଳିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କଲା। ”

ଏହି ସିରିଜରେ ଭାରତ -0-୧ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳ ରବିବାର, ଅକ୍ଟୋବର ୨ ତାରିଖ ଦିନ ଗୁଆହାଟୀର ବାରସପାରା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.