IND vs SA 2022: ଆଜି ପ୍ରଥମଥର ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏହି 3 ବ୍ୟାଟର ଓ 3 ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମହାମୁକାବୁଲା

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ମାତ୍ର ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ବାକି ଥିବାବେଳେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହମ୍ମିଙ୍ଗର୍ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛି। ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ, ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଅପ୍ ଖେଳ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସିରିଜର ଫଳାଫଳ ସ୍ଥିର କରିବାରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବ | ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମର ଗ୍ରୀନଫିଲ୍ଡ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -20 ସହିତ, ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା ତିନୋଟି ଖେଳାଳି ଯୁଦ୍ଧ ଯାହା ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଆସନର ଧାରରେ ରଖିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି:

3. ରୋହିତ ଶର୍ମା ବନାମ ୱେନ ପାର୍ନେଲ

ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ମାତ୍ର 20 ବଲରୁ 46 * ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଅଶୁଭ ଫର୍ମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିସାରିଛନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ, ବିଳମ୍ବରେ ଏପରି ଅନେକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଯେଉଁଠାରେ ରୋହିତଙ୍କ ଅଲ୍ଟ୍ରା ଆଟାକ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବହୁ ମୂଲ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ବାମହାତୀ ପେସର୍ ବିରୁଦ୍ଧରେ 35 ବର୍ଷୀୟାଙ୍କର ଦୁର୍ବଳତା ମଧ୍ୟ ଭଲ ଭାବରେ ଦଲିଲଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି, 61 ଇନିଂସରେ 19 ଥର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଏହିପରି ପରିଦର୍ଶକମାନେ ୱେନ ପାର୍ନେଲ ଖେଳିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପ୍ୟାଡରେ ବଲ୍ ସୁଇଙ୍ଗ୍ କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ |

2. ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ବନାମ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଧିନାୟକ ଟେମ୍ବା ବାଭୁମାଙ୍କ ଦଳରେ ତାଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ନେଇ ଅନେକ ବିତର୍କ ଚାଲିଛି କାରଣ ସେ ବିସ୍ଫୋରକ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ନାହିଁ। ଯେଉଁଠାରେ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ଙ୍କ ଭୂମିକା ଏକ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ |ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଖାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତି ଏବଂ କିଛି ଓଭରର ବ୍ୟବଧାନରେ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରନ୍ତି ଦକ୍ଷିଣପାଉ ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବିପଦ ହୋଇପାରେ | ତେଣୁ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ଓଭର ପାଇଁ ଭାରତ ଲେଗ-ସ୍ପିନର ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପ୍ରଲୋଭିତ ହୋଇପାରେ।

1. ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ବନାମ କେଶବ ମହାରାଜ

ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେଉଛି ବର୍ତ୍ତମାନର ଫର୍ମରେ ଭାରତର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟି-୨୦ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ, ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ସିରିଜ୍ ନିର୍ଣ୍ଣୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। 32 ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ମାତ୍ର 36 ବଲରୁ 69 ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତକୁ ନବମ କ୍ରମାଗତ ସିରିଜ୍ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।ତାଙ୍କର T20I ଡେବ୍ୟୁ ପରଠାରୁ ‘SKY’ କେବଳ ଅଦ୍ଭୁତପୂର୍ବ ଥିଲାବେଳେ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନରମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅତୀତରେ ଟିକେ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲେ | ଏହାର କାରଣ ସେମାନେ ବୋଧହୁଏ ତାଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ପରିମାଣର ମୋଟେଇ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ତା’ପରେ ତାଙ୍କୁ ସଟ ଚେଷ୍ଟା ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯାହାକି ତାଙ୍କ ବରଖାସ୍ତକୁ ନେଇଥାଏ |ସେ ଟି -20 ରେ ବାମହାତୀ ସ୍ପିନରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ହାରାହାରି 29, ହାରାହାରି ଖରାପ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ 107.71 ଏବଂ 62 ଇନିଂସରେ 13 ଥର ବରଖାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଚାହୁଁଛି ଯେ କେଶବ ମହାରାଜ ସେହି ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରନ୍ତୁ ଏବଂ SKY କୁ ଶୀଘ୍ର ବରଖାସ୍ତ କରନ୍ତୁ, ଯାହାଫଳରେ ସେ ଏକ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ଏକ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରିବେ ନାହିଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.