IND vs SA 2022: ଶେଷ ମୁହୁର୍ତରେ ଭାରତର XI ରେ ହେଲା ବଡ ପରିବର୍ତନ. ଏହି 3 ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ଟି -20 ରେ ପାଇଲେ ସ୍ଥାନ

ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଉମେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଅନୁପସ୍ଥିତ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଭାବରେ ନାମିତ କରିଛି। ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବାମହାତୀ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ଶାମିଙ୍କ ବଦଳରେ ତିନି ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଉମେଶ ପ୍ରଥମେ ଟି -20 ଦଳକୁ ଆସିଥିଲେ। ବିଦର୍ଭ ଜନ୍ମିତ ପେସର୍ ଦଳରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିବେ, ଶାମି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ COVID-19 ରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ |ପିଠିରେ ଆଘାତ ହେତୁ ହୋଡା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି, ଯାହା ତାଙ୍କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ ପାଇଁ ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛି।ସୁସ୍ଥ ହେବା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀ (ଏନସିଏ) କୁ ଯିବେ। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ-ପ୍ଲେୟାର ଭାବରେ ନାମିତ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ହୁଡା ବ୍ୟତୀତ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଏହି ସିରିଜର ଅଂଶ ହେବେ ନାହିଁ। ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଏକମାତ୍ର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଗତ ମାସରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବଙ୍ଗଳା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ନିଜର ପ୍ରଥମ ଜାତୀୟ ଦଳ କଲ୍-ଅପ୍ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସୁଯୋଗ ପାଇ ନଥିଲେ।ବାମହାତୀ ନାବିକ ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ତିରୁବନନ୍ତପୁରମରେ ବାକି ଦଳ ସହ ଯୋଡି ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ହେବ। ନିକଟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବା ଏହି ଯୁବକ ଦଳର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି।ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28, ବୁଧବାର ଦିନ ଏହି ତିନିଟି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପ୍ରଥମ ଦଳ ଖେଳିବ। ପ୍ରୋଟିସ୍ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତୀୟ ମାଟିରେ ଏକ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ହରାଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ସେମାନଙ୍କ ଗସ୍ତ ସମୟରେ 2-2 ଡ୍ର ସହ ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା T20I ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳକୁ ଅଦ୍ୟତନ କରାଯାଇଛି |

ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଦୀପକ ଚହର, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଉମେଶ ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟାସ ଆୟର ଏବଂ ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.