IND vs AUS T20: ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ନିଜର ଅବିସ୍ମରଣୀୟ ୟର୍କର୍ ସହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ଙ୍କୁ ଭୂମିରେ ପକାଇଦେଲେ

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନାଗପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜକୁ ସ୍ତରୀୟ କରିବା ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି। ଭିସିଏ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବର୍ଷା କ୍ଷୁଦ୍ର ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ କାରଣ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଆଠ ଓଭରରେ 90/5 ରଖିଥିଲେ; ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଭାରତ ଚାରିଟି ବଲ ବାକି ରହି ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲା। ରୋହିତ ମାତ୍ର 20 ଟି ଡେଲିଭରିରେ ଅପରାଜିତ 46 ର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଖେଳ ଶେଷ କରିଥିବାରୁ ସେ ଫାଇନାଲ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଡେଲିଭରିରୁ ଗୋଟିଏ ଛକା ଓ ଚାରିଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ଆରମ୍ଭରୁ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ରଙ୍ଗରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପ୍ରିମିୟର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଆହତ କାରଣରୁ 2022 ଏସିଆ କପ୍‌ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ମୋହାଲିରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ନିଆଯାଇଥିଲା। ନାଗପୁର ମ୍ୟାଚରେ ବୁମରା ତାଙ୍କ ଶ୍ରେଣୀ ଦେଖାଇଥିଲେ ଯେହେତୁ ସେ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଚମତ୍କାର ୟର୍କର ବିତରଣ କରିଥିଲେ – କିନ୍ତୁ ତାହା ସବୁ ନୁହେଁ |ବୁମ୍ରା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ତାରକା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ୟର୍କର୍ ସହିତ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଥିଲେ ଏବଂ ଯଦିଓ ଏହା ବରଖାସ୍ତ ହୋଇନଥିଲା, ଏହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତାରକାଙ୍କୁ ଅଫ୍ ଦି ଗାର୍ଡ ନେଇଥିଲା |

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାଚରେ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ବେଳେ ପୁଣି 13 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ବେଳେ ଷ୍ଟାର ହୋଇଥିଲେ। ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର ଖେଳରେ ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ, ସମ୍ଭବତ  କ୍ଷୁଦ୍ର ଖେଳ ହେତୁ ଏବଂ ଲାଇନ୍ଅପ୍ ରେ ଅଧିକ ପାୱାର୍ ହିଟର୍ ଆବଶ୍ୟକ |ରନ୍‌-ଗୋଡ଼ରେ ରୋହିତ ଗୋଟିଏ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ଅଟକି ରହିଥିଲେ ଯେହେତୁ ସେ ଚାରିଟି ଚୌକ ଓ 6 ଟି ଛକା ମାରି ଅପରାଜିତ 46  ରନ୍ କରିଥିଲେ, କାର୍ତ୍ତିକ ଶେଷ ଓଭର କ୍ୟାମୋ ଖେଳି ଡାନିଏଲ୍ ସାମସଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ 2 ଟି ଅପରାଜିତ 10 ଟି ପରାଜୟ ବରଣ କରିଥିଲେ।

ସିରିଜର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ T20I ସେପ୍ଟେମ୍ବର 25 ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଖେଳାଯିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.