IND vs AUS T -20 2022: ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ସାଜିଲେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟର ସବୁଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଅଜୟ ଜାଡେଜା ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଟି -20 କ୍ରିକେଟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବିଚାର କରିବାକୁ ତାଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇପ୍ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ପଡିବ। ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇସିସି ଟି -20 ବ୍ୟାଟିଂ ମାନ୍ୟତାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି, କେବଳ ମହମ୍ମଦ ରିଜୱାନ୍ ଏବଂ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମଙ୍କ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାପରେ ଆଉ ଏକ ପୋଷାକ ଯୋଡିଥିଲେ। ହାଇଦ୍ରାବାଦର ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ 20 ଇନିଂସରୁ 682 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଖେଳାଳି ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଭାରତକୁ ଆୟୁଷକୁ 2-1-୧ରେ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା।

ବ୍ୟବସାୟରେ ସବୁଠାରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯିବାକୁ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଆର୍ସେନାଲରେ ଟିକିଏ ଅଧିକ ଦୃଢ଼ତା ଆଣିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଜାଡେଜା କ୍ରିକବଜ୍ ଉପରେ କହିଛନ୍ତି: “ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କର ଶଟ ତିଆରି କରିବାର କ୍ଷମତା, ବିଶେଷକରି ଖେଳର ମଧ୍ୟଭାଗରେ, ଆପଣ ଅନ୍ୟ କେହି ଏପରି କରୁଥିବାର ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ। ତାଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ବ୍ୟାଟର୍ ବୋଲି କହିବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ମୁଁ ମୋର ଘୋଡାମାନଙ୍କୁ ଧରି ରଖିବି |

ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ 182.84 ର ଏକ ଅତୁଳନୀୟ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ହ୍ବାଇଟ-ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ 4 ନମ୍ବର ସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ବିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି। ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏକ ହାଇ ପ୍ରେସର ରନ୍ ପଛରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ମାତ୍ର 36 ଟି ବିତରଣରୁ 69 ରନ୍ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ନକ୍ ପାଞ୍ଚ ଚାରି ଏବଂ ପାଞ୍ଚ ଛକା ଥିଲା | ସେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ପରି ଖେଳ ନିକଟକୁ ଆସନ୍ତି, ସେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଭୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ – ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ଅଜୟ ଜାଡେଜା |ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ନିଜର ଦ୍ରୁତ ସ୍କୋର ହାର ସହିତ ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଟେନସନ ବିସ୍ତାର କରିବାର ଅନ୍ତର୍ନିହିତ କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି | ଉଭୟ ପେସର୍ ଏବଂ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାରେ ପାରଙ୍ଗମ, ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ସୀମା ସ୍କୋର କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଏକ ମୂଲ୍ୟବାନ ନକ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଜାତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବା ପରଠାରୁ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ, ସେ ଆଗାମୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.