IND vs AUS: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଉପରେ 6-ୱିକେଟ୍ ରେ ଜିତିଛି ଭାରତ. ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା କରିଛନ୍ତି ଐତିହାସିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 23 ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ନାଗପୁରର ବିଦର୍ଭ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଭାରତ ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ 6 ୱିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଛି। ଭାରତ ଟସ୍ ଜିତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଏବଂ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବ୍ୟାଟିଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବୋର୍ଡରେ 90 ପାଇଁ 90 ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା। ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ 4 ଟି ଚୌକା ଓ 3 ଛକା ସମେତ 20 ଟି ବଲରୁ 43 ରନ ଏବଂ ଆୟୁ ଅଧିନାୟକ 15 ଟି ବଲରୁ 31 ରନ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 4 ଟି ଚୌକା ଓ 1 ଛକା। ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (10), ବିରାଟ କୋହଲି (11), ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (0) ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (9) ବଡ଼ ନକ୍ ଖେଳିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ତେବେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଗୁଆ ହୋଇ 20 ବଲରୁ ଅପରାଜିତ 46 ରନ, 4 ଚୌକା ଓ 4 ଛକା, ଏବଂ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଖେଳ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ 2 ବଲ 10 ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ।

ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନା ସମାରୋହରେ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଆଡଜଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ରୋହିତ ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ମ୍ୟାଚରେ ତାଙ୍କର ଶକ୍ତି ମାରିବା ଦ୍ୱାରା ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଲେ: “ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲି। ଏହାକୁ ସେପରି ମାରିବାକୁ ଆଶା କରିନଥିଲି, ଖୁସି ହୋଇଗଲା | ଗତ 8-9 ମାସ ଧରି ମୁଁ ସେପରି ଖେଳୁଥିଲି। ”

ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ରେ ହର୍ଷଲ ପଟେଲ ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଲେ:“ତୁମେ ପ୍ରକୃତରେ ଅଧିକ ଯୋଜନା କରିପାରିବ ନାହିଁ ଏତେ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଖେଳ | ବୋଲରମାନେ କିଛି ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଥିଲେ ଏବଂ ଆମେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲୁ | ପରେ କାକର ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆମେ ହର୍ଷଲରୁ କିଛି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟସ୍ ଦେଖିଲୁ | ଦୁଇମାସ ପରେ ଫେରି ଆସିବା, ପିଠିରେ ଆଘାତ କଠିନ ହୋଇପାରେ | ସେ କିପରି ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ମୁଁ ଅଧିକ କଥା ହେବାକୁ ଯାଉଛି ନାହିଁ | ଆମକୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ୱିକେଟ୍ ମିଳିଛି | ଏକ ଦଳ ଭାବରେ, ଆମେ ଅଧିକ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବାକୁ ଯାଉନାହୁଁ | ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଆସି ଉପଭୋଗ କରନ୍ତୁ। ”

ମ୍ୟାଚରେ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଏବଂ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି: “ଆକ୍ସାର ଯେକ କୌଣସି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବୋଲିଂ କରିପାରନ୍ତି, ମୋତେ ଅନ୍ୟ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ଏକ ସୁବିଧା ଦେଇଥାଏ – ଯଦି ସେ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ବୋଲିଂ କରନ୍ତି ତେବେ ବୋଧହୁଏ ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ପେସର୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ମୁଁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ଚାହେଁ | ଖୁସି DK ଭଲ ଭାବରେ ଶେଷ କରିପାରେ | ମଝିରେ କିଛି ସମୟ ଥିବାରୁ କିଛି ସମୟ ହେଲା | ଏହି ଚିନ୍ତାଧାରା ଥିଲା ଯଦି ଆମେ ରିଷଭଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଉଚିତ୍ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଭାବିଲି ସାମସ୍ ଅଫ୍ କଟର୍ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେଣୁ ମୁଁ ଭାବିଲି ଡି.କେ ଭିତରକୁ ଆସନ୍ତୁ ଏବଂ ସେ ଆମ ପାଇଁ ସେହି ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି | ଆଉଟଫିଲ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡମ୍ୟାନମାନେ ରାତି 1.30 ରୁ ଏଠାରେ ଅଛନ୍ତି। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.