IND vs AUS ୨ୟ T20: ମ୍ୟାଚର ପୂର୍ବାନୁମାନ କିଏ ଆଜିର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରଚିବି ବିଜୟ. ପଢନ୍ତୁ ଉଭୟ ଦଳର ସ୍ୱାର୍ଡ ତାଲିକା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ

IND ବନାମ AUS: ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବାବଲୋକନ – ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁର୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2022, ୨ୟ T20I | ଚାଲିଥିବା ସିରିଜର ୨ୟ ODI ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। IND vs AUS 2nd T20I ସେପ୍ଟେମ୍ବର 23 (ଶୁକ୍ରବାର) ନାଗପୁରର ବିଦର୍ଭ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି |ଭାରତ 2022 ର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ତିନୋଟି ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍ ପାଳନ କରିବ | ପ୍ରଥମ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ 4 ୱିକେଟ୍ ଜିତିବା ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜକୁ 1-0ରେ ଆଗୁଆ କରିଛି। ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତ ମୋଟ 208-6 ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲା। ଦଳକୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ 55 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ପରେ, ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 46 ରନ କରିଥିବାବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅପରାଜିତ 71 ରନ୍ କରିଥିଲେ।

ଗୋଡାଇବା ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓପନର୍ ଆରୋନ୍ ଫିଞ୍ଚ ଏବଂ କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଯଥାକ୍ରମେ 22 ଏବଂ 61 ରନ୍ କରି ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପରେ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ବୋର୍ଡରେ 35 ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ। ଶେଷ ଆଡକୁ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଅପରାଜିତ 45 ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ଦଳ ପାଇଁ 4 ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଭାରତ ପାଇଁ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ 3 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରସ୍ପର ସହିତ 24 ଟି -20 ଖେଳ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଭାରତ 13 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବାବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ 10 ଟି ଗେମ୍ ଅଛି | 1 ମ୍ୟାଚ୍ କୌଣସି ଫଳାଫଳ ସହିତ ସମାପ୍ତ ହେଲା | ଭାରତରେ ଖେଳିବାବେଳେ ଉଭୟ ଦଳ 8 ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ 4 ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛନ୍ତି। ଗତ 5 ଟି -20 ମୁକାବିଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭାରତକୁ 3 ଥର ପରାସ୍ତ କରିଥିବାବେଳେ ଭାରତ 2 ଟି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଛି।

IND ବନାମ AUS: ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବାବଲୋକନ – ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁର୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2022, ୨ୟ T20I |

ରୋହିତ ଶର୍ମା IND ବନାମ AUS T20I ସିରିଜରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ | ପ୍ରଥମ ODI ହରାଇବା ପରେ ଭାରତ ସିରିଜରେ 0-1 ତଳକୁ ଖସିଛି। ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦଳ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ 71 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।55 ରନ୍ ସହ କେଏଲ ରାହୁଲ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୋରର ହୋଇଥିବାବେଳେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ 46 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ବୋଲିଂରେ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ଦଳ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ 3 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଉମେଶ ଯାଦବ  ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ  ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି।

IND ସ୍ୱାର୍ଡ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ୍), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଦୀପକ ହୁଡା, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଉମେଶ ଯାଦବ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଦୀପକ ଚହର, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା।

IND ବନାମ AUS T20I ସିରିଜରେ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅଧିନାୟକ | ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜକୁ 1-0ରେ ଆଗୁଆ କରିଛି। କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ରନ୍ରେ 61 ରନ୍ ସହ ଶୀର୍ଷ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ 46 ରନ୍ ସହ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ। ବୋଲିଂରେ ନାଥାନ୍ ଏଲିସ୍ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍  ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ କିଟିରେ  ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

AUS ସ୍ୱାର୍ଡ: ଆରୋନ୍ ଫିଞ୍ଚ (କ୍ୟାପଟେନ୍), ଷ୍ଟିଭେନ୍ ସ୍ମିଥ୍, ଟିମ୍ ଡେଭିଡ୍, ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ଆଷ୍ଟନ୍ ଅଗର, କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍, ଡାନିଏଲ୍ ସାମସ୍, ସଚନ୍ ଆବଟ୍ଟ, ଜୋସ୍ ଇଂଲିସ୍, ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ୍, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ, ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍, କେନ୍ ରିଚାର୍ଡସନ, ଆଦାମ ଜାମ୍ପା, ନାଥାନ୍ ଏଲିସ୍ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.