IND vs AUS 2nd T 20 : ଭାରତ ନିଜ ଦଳରେ କରିଛି ଏହି 3 ଟି ପରିବର୍ତନ ଯାହା ତାକୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଵିପକ୍ଷରେ ଆଜିର ମ୍ୟାଚ ଜିତେଇବ

ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ପରାଜୟକୁ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ 208 ର ଏକ ସ୍କୋର ରଖିବା ସତ୍ୱେ ଭାରତ ଚାରି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସମେତ ଭାରତର ‘ସାଢେ ତିନି’ଦ୍ରୁତ ଗତି ଆକ୍ରମଣ 14 ଓଭରରେ 150 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ଏହି ପୃଷ୍ଠଭୂମିରେ, ଘରୋଇ ବୋଲରମାନେ ବ୍ୟାଟିଂ ବେଲ୍ଟରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଖୋଜାଯାଉଥିବାରୁ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ଫିଟ୍ ଏବଂ ଜ୍ୱଳନ୍ତ ବୁମ୍ରା ଏକ ପୂର୍ବ ଆବଶ୍ୟକତା | ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଆର ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଯୁକ୍ତି କରିଛି।

ଉମେଶ ପାଇଁ ବୁମ୍ରା |

ମହମ୍ମଦ ଶାମି କୋଭିଡ ପଜିଟିଭ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ତାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା, ତେବେ ସେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଦୀପକ ଚହରଙ୍କଠାରୁ ଆଗକୁ ବଢିଥିଲେ । ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ସ୍ଥିତି ଧ୍ୟାନ ଆକର୍ଷଣ କରିବ ଯେତେବେଳେ ଏକ ବାହ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ସଂଶୋଧନ ବିକଳ୍ପ ଦେଖିବେ ଏବଂ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ ଶେଷ ହେବା ପରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିବା ବୁମରା ପିଠିରେ ଆଘାତ ହେତୁ ଏସିଆ କପ୍ ଛାଡିଥିଲେ। ତେବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା, ମୋହାଲିରେ ହାଇ ସ୍କୋରର ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ସମୟରେ ଦଳ ପରିଚାଳନା ତାଙ୍କୁ ଖେଳି ନଥିଲା, ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିଖର ଫିଟନେସ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ତେବେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଗୁରୁବାର ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ଏବଂ ଖେଳିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଇଁ ଚହର |

ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ଖେଳି ନଥିବା ଦୀପକ ଚହର ଦଳ ପରିଚାଳନା ଦ୍ୱାରା ଆଉ ଏକ ସନ୍ଦେହଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଥିଲା। ଗତଥର ସେ ନାଗପୁରରେ ନିଜର କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମ୍ୟାଚ୍ ଫିଗର ବ୍ୟାଗ କରିଥିବା ଚହର ହୁଏତ ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଭୂବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇପାରନ୍ତି। ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା କୁମାରଙ୍କୁ କ୍ଲିନର୍ସଙ୍କ ନିକଟକୁ ନିଆଯାଇଛି। ସେ ପାକିସ୍ତାନ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ତିନୋଟି ପେନାଲ୍ଟି ଓଭରରେ (19 ତମ) 49 ରନ୍ ଲିକ୍ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର 16 ରନ୍ 19 ଓଭର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଏକ ରେକର୍ଡ ପଛରେ ପକାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା | କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ଓଭରରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ନିଜର ଚିନ୍ତା ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ମାସର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଯିବା ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ପ୍ରକୃତ ଚିନ୍ତା ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ପାଇଁ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ |

ସବୁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତର ଗୋ-ସ୍ପିନର ଥିବା ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଆଉ ବିପଦ ଦେଖାଉ ନାହାଁନ୍ତି। ଗତ କିଛି ଗେମ୍ରେ ସେ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛନ୍ତି। ଭାରତ ନାଗପୁରରେ ମୌସୁମୀ ପ୍ରୋ ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଖେଳିପାରେ, ଯେଉଁଠାରେ ପିଚ୍ ଧୀର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ରହିବ | କ୍ୟାପଟେନ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ପ୍ରି-ସିରିଜ୍ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଯୋଗ କରିଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଅଶ୍ୱିନ୍ ଆମର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍ ଅପ୍ ଗଭୀରତା ଦିଅନ୍ତି।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଦଳବଦଳ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର, ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ ଏବଂ ମିଚେଲ ମାର୍ଶଙ୍କ ଭଳି ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ସତ୍ୱେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏକ ତେଲଯୁକ୍ତ ଯନ୍ତ୍ର ପରି ଦେଖାଯାଉଛି। ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ସେମାନେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ବୋଲି ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.