IND vs AUS 2022: ରେକର୍ଡ ଆଲର୍ଟ! ବିରାଟ କୋହଲି ଭାଙ୍ଗିଲେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ରେକର୍ଡ

ସିନିୟର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ବିରାଟ କୋହଲି ରବିବାର (ସେପ୍ଟେମ୍ବର 25) ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ହାଇଦ୍ରାବାଦର ତୃତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ 48-ବଲ୍ 63 ର ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏହି ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅତୁଳନୀୟ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଷ୍ଟାର୍ ନକ୍ ସମୟରେ ସେ ଚାରି ଛକା ଓ ତିନି ଚାରି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ। ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ସେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ସହ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ 104 ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ଏହି ଯୋଡି ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମନୋରଞ୍ଜନ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ |ତାଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରରେ 24,078 ରନ୍ ସହ କୋହଲି ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ ତାଲିକାରେ 24064 ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି। ତଥାପି ସେ କୁମାର ସାଙ୍ଗାକାରା (ଶ୍ରୀଲଙ୍କା), ରିକି ପଣ୍ଟିଂ (ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ), ମହେଲା ଜୟୱାର୍ଡେନା (ଏସଏଲ) ଏବଂ ଜ୍ୟାକ କଲିସ (ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା) ରେ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ତାଲିକା |ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଆଇକନ୍ ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର (34,357) ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି |

“ମୁଁ ଅବଦାନ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହେଁ” – ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲି

ଏକ ମାସର ବିରତି ପରେ ଫେରିବା ପରେ ଭେଟେରାନ୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅତୁଳନୀୟ | ସେ ଏସିଆ କପରେ ଭାରତର ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ଭାବରେ ଉଭା ହୋଇଥିଲେ। ରବିବାର ଦିନ ବିରାଟ ପୁନର୍ବାର ପଦାର୍ପଣ କରିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା।

ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଆୟୋଜକ ବ୍ରଡକାଷ୍ଟର୍, ଷ୍ଟାର୍ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ସେ କହିଛନ୍ତି:“ଦଳରେ ମୋର ଅବଦାନକୁ ନେଇ ମୁଁ ଖୁସି। ମୁଁ ଏକ ବିରତି ନେଇ, ଜାଲକୁ ଫେରିଗଲି, ମୋ ଫିଟନେସରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କଲି ଏବଂ ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହା ଭଲରେ ଆସୁଛି | ମୁଁ ଦଳ ପାଇଁ ମୋର ଅବଦାନ ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ”

ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ 36-ବଲ 69 ନକ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

“ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଦଳକୁ (ସେହି ସ୍ଥିତିରେ) ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରି ତିନିଟିରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛି। ତାଙ୍କର [ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର] ଯେକୌଣସି ସର୍ତ୍ତରେ (SKY ରେ) ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାର ଖେଳ ଅଛି | ସେ ଏସିଆ କପରେ ସୁନ୍ଦର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.