BCCI ର ବଡ ନିଷ୍ପତି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ହେଲେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ODI ସିରିଜ ପାଇଁ ଉପ-କ୍ୟାପଟେନ୍ . ଶିଖର ଧାୱନ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି

ସେପ୍ଟେମ୍ବର 28 ରୁ ଅକ୍ଟୋବର 11 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ପରେ ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ ଏବଂ T20I ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଦଳ ପାଇଁ ଦଳ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ODI ସିରିଜ୍ |ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ର ANI କୁ କହିଛି ଯେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନାମିତ କରାଯାଇପାରେ କାରଣ ଅଧିକାଂଶ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଶିଖର ଧାୱନ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।କେରଳର 27 ବର୍ଷର ସାମସନ୍ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜର ଏକ ଅଂଶ ଯାହାକି ଭାରତ 3-0ରେ ଜିତିଥିଲା ​​| ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାତୋଟି ODI ଏବଂ 16 ଟି -20 ରେ ଭାରତର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଏ ବିପକ୍ଷରେ ସାମସନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ଏ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରଜତ ପାଟିଦାର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି-୨୦ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (ସି), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଭିସି), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ଡବ୍ଲୁ.କେ), ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ଆର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ମୋହଦ୍ ଶାମି, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଦୀପକ ଚହର ଏବଂ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା |

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି -20 ଦଳ: ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା (ସି), କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ (ଡବ୍ଲୁ.କେ), ରେଜା ହେଣ୍ଡ୍ରିକ୍ସ, ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍, କେଶବ ମହାରାଜ, ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ, ଡେଭିଡ ମିଲର, ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡି, ଅନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେ, ୱେନ ପାର୍ନେଲ, ଡ୍ୱାଇନ୍ ପ୍ରିଟୋରିୟସ୍, କାଗିସୋ ରାବାଡା, ରେଲି ରୋସୋଉ , ଟାବ୍ରାଇଜ୍ ଶାମସି ଏବଂ ଟ୍ରଷ୍ଟାନ୍ ଷ୍ଟବ୍ସ୍ |

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ODI ଦଳ: ଟେମ୍ବା ବାଭୁମା (ସି), କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ (ଡବ୍ଲୁ.କେ), ରେଜା ହେଣ୍ଡ୍ରିକ୍ସ, ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍, କେଶବ ମହାରାଜ, ଜାନେମାନ ମଲାନ, ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ, ଡେଭିଡ ମିଲର, ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡି, ଅନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେ, ୱେନ ପାର୍ନେଲ, ଆଣ୍ଡାଇଲ ଫେହୁଲୁକାୟୋ, ଡ୍ୱାଇନ୍ ପ୍ରିଟୋରିଅସ୍ , କାଗିସୋ ରାବାଡା ଏବଂ ତାବ୍ରାଇଜ୍ ଶାମସି |

Leave a Reply

Your email address will not be published.