ଗୋରା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ଦୈନଦିନ ଖାଦ୍ୟରେ ଆଡ଼ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଦେଖିବେ ମାସକରେ ରଙ୍ଗ ଫିଟିଯିବ

ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ଖାଦ୍ୟ ରଙ୍ଗରେ ନ୍ୟାୟଯୁକ୍ତ କି ନୁହେଁ | ବିଶେଷକରି ଯଦି ଏହା ଜଟିଳ ବିଷୟ ଏବଂ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ବହୁତ ଆଗ୍ରହୀ ଯେ ସେମାନେ କଣ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କର ରଙ୍ଗ ଗୋରା  ହୁଏ | ଯଦିଓ, ଲୋକମାନେ ଗୋରା ହେବା ପାଇଁ କ୍ରିମ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ୟବହାର ହେତୁ ଚର୍ମ ଅକାଳ ଏବଂ ପୁରୁଣା ଦେଖାଯିବା ଆରମ୍ଭ କରେ | ସେଠାରେ ଅନେକ ଖାଦ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ଭିଟାମିନ୍ ଏବଂ ମିନେରାଲ୍ସରେ ଭରପୂର ଅଟେ | ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଏଗୁଡ଼ିକର ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ସଫା କରିବା ଏବଂ ଧଳା କରିବା ଗୁଣ ରହିଛି | କିନ୍ତୁ ତୁମେ ଏହି ସବୁ ସୁବିଧା ପାଇବ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ପ୍ରଚୁର ନିଦ, ନିୟମିତ ବ୍ୟାୟାମ ଏବଂ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଇବା ସହିତ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଖାଇବ |

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା ରଙ୍ଗକୁ ସଫା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବେ |

ବାସ୍ତବରେ, ଚର୍ମର ରଙ୍ଗ ଭଗବାନଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଉପହାର ଅଟେ | କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଜେନେଟିକ୍ କାରଣରୁ, ପ୍ରଦୂଷଣ ବୃଦ୍ଧି, ଅଧିକ କିମ୍ବା କମ ମେଲାନିନ କାରଣରୁ ଚେହେରାରେ କଳା ବା ଅନ୍ଧକାର ବଢିଥାଏ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନଙ୍କର ରଙ୍ଗକୁ ଗୋରା କରିବା ପ୍ରାୟତ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ | ଯଥାର୍ଥରୂପେ, ମହଙ୍ଗା କ୍ରିମ୍ କିମ୍ବା ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବହାର କରିବା ଜରୁରୀ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଜ ଖାଦ୍ୟରେ ଏହିପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରିବେ, ଯାହା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ, ଭିଟାମିନ୍ ଏବଂ ମିନେରାଲ୍ସରେ ଭରପୂର ଅଟେ | ସେଗୁଡିକୁ ନିୟମିତ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଅଳ୍ପ ଚର୍ମ ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମକୁ ସୁନ୍ଦର କରିପାରିବେ | ଆଜିର ଆର୍ଟିକିଲରେ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଖାଦ୍ୟ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ମେଲାନିନର ଉତ୍ପାଦନ ହ୍ରାସ ପାଇବ ଏବଂ ଚର୍ମରେ ଚମକ ଏବଂ ଯଥାର୍ଥତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ |

1.ଗୋରା ହେବା ପାଇଁ ଡାର୍କ ଚକୋଲେଟ୍ ଖାଆନ୍ତୁ |

2.ସୁନ୍ଦର ରଙ୍ଗ ପାଇଁ ସୋୟାବିନ୍ ଖାଆନ୍ତୁ |

3.ଲେମ୍ବୁ ରସ ଯଥାର୍ଥ ରଙ୍ଗ ପାଇଁ ଉପକାରୀ |

4.ଧଳା କରିବା ପାଇଁ ନାଲି ଏବଂ ହଳଦିଆ ପନିପରିବା |

5.ନଡ଼ିଆ ପାଣି ରଙ୍ଗ ସଫା କରିବ |

6. ଚର୍ମକୁ ସୁନ୍ଦର କରିବା ପାଇଁ ଗାଜର ଖାଆନ୍ତୁ |

7.ଯଥାର୍ଥ ରଙ୍ଗ ପାଇଁ ପାଳଙ୍ଗ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ |

8.ସଠିକ୍ ରଙ୍ଗ ପାଇଁ ଷ୍ଟ୍ରବେରି ଖାଇପାରିବେ |

9.ଯଥାର୍ଥ ରଙ୍ଗ ପାଇବା ପାଇଁ ବିଲାତି ଗୁଣ୍ଡ ଖାଆନ୍ତୁ |

10.ରଙ୍ଗ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ଲାକ ପେପର ଖାଇବା ଉଚିତ୍ |

11. ସୁନ୍ଦର ରଙ୍ଗ ପାଇଁ ଅଣ୍ଡା ଖାଇବା ଉଚିତ୍

12.ସୁନ୍ଦର ଚର୍ମ ପାଇଁ ପାଣି ପିଇବା ଜରୁରୀ |

13.ଚର୍ମ ରଙ୍ଗ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ରସୁଣ ଖାଇବା ଜରୁରୀ |

14.ଯଥାର୍ଥ ରଙ୍ଗ ପାଇବା ପାଇଁ କଖାରୁ ମଞ୍ଜି ଖାଆନ୍ତୁ |

15.ଯଥାର୍ଥ ରଙ୍ଗ ପାଇବା ପାଇଁ ମାଛ ଖାଆନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.