ICC T20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2022: ଏହି 3 ରେକର୍ଡ ଯାହା 2022 T20 WC ରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନ ଅଛି . ଭାରତ କରିବା ଏହି ଦୁଇଟି ବଡ ରେକର୍ଡ

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପର 2022 ସଂସ୍କରଣ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବ | 2007 ରେ ଏହା ଥିଲା ଯେ ପ୍ରଥମ T20 WC ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ସେବେଠାରୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଏକାଧିକ ଜିନିଷ ବଦଳି ଯାଇଛି | ଆଗାମୀ ସଂସ୍କରଣରେ, ଆମେ ଅନେକ ରେକର୍ଡର ସାକ୍ଷୀ ରହିପାରିବା ଯାହା ଭାଙ୍ଗିପାରେ | ଏହି ରେକର୍ଡଗୁଡିକ ଟି -20 ର ଇତିହାସ କିମ୍ବା ନିଜେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିଷୟରେ ହୋଇପାରେ | ସେହି ନୋଟ୍ ଉପରେ, ଏଠାରେ, ଆମେ ତିନୋଟି ରେକର୍ଡକୁ ଦେଖିବା ଯାହା 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ |

1) ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ଅଧିକାଂଶ ରନ୍ – ରୋହିତ ଶର୍ମା କିମ୍ବା ବିରାଟ କୋହଲି |

ସମ୍ପ୍ରତି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର ଚାର୍ଟରେ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। ମାର୍ଟିନ ଗୁପଟିଲ ମଧ୍ୟ ବିବାଦରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ତିନୋଟି ମଧ୍ୟରେ, ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ 2022 T20 WC ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଶୀର୍ଷରେ ଶେଷ ହେବ |ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି ଇତିହାସରେ ମହେଲା ଜୟୱାର୍ଡେନେ 1016 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ଅଟନ୍ତି। ଇଭେଣ୍ଟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଯଥାକ୍ରମେ 847 ଏବଂ 845 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି। ତେଣୁ, ଏହି ଦୁଇ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଜୟୱାର୍ଡେନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଶୀର୍ଷକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି |

2) ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ଅଧିକାଂଶ ୱିକେଟ୍ – ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ |

41 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଶାକିବ ଅଲ ହାସନ ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସି ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଟି-୨୦ରେ ସେ 122 ସ୍କାଲପ୍ସ ସହ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ବାଂଲାଦେଶ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିପାରନ୍ତି ଏବଂ 2022 T20 WC ରେ କିଛି ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ପାରନ୍ତି |ବର୍ତ୍ତମାନର କୌଣସି କ୍ରିକେଟର ଟି -20 ଡବ୍ଲୁସିରେ ଶାକିବଙ୍କ ନିକଟତର ନୁହଁନ୍ତି। ଏଠାରେ, ଶାକିବ 50 ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିପାରନ୍ତି, ଯାହା ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ 150 T20I ୱିକେଟ୍ ପାଖାପାଖି ପହଞ୍ଚାଇବ, ଯାହା ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ସମୟ ଡାକିବା ପୂର୍ବରୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ ହୋଇପାରେ |

3) ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଇତିହାସରେ ଅଧିକାଂଶ ଚାରିଟି – ରୋହିତ ଶର୍ମା କିମ୍ବା ବିରାଟ କୋହଲି |

T20 WC ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ଚାରିଟି ହେଉଛି ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଯାହାକି 2022 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବ | ମହେଲା ଜୟୱାର୍ଡେନ 111 ଚୌକା ସହ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି। ରୋହିତଙ୍କର 80 ଚାରିଟି ଥିବାବେଳେ ବିରାଟଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 78 ସୀମା ଅଛି | ତେଣୁ ଉଭୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published.