ICC T-20 WC 2022: ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଆଘାତ ପାଇଁ BCCI ହିଁ ଦାୟୀ. ବିଶ୍ୱକପ ସ୍ୱାର୍ଡରୁ ବାଦ ପଡିବା ଭାରତ ପାଇଁ ବଡ କ୍ଷତି

ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଚାପ ଭାଙ୍ଗିବା କାରଣରୁ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରୁ ବାଦ ପଡିଥିବା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ବିନା ଭାରତୀୟ ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ ୱିକେଟ୍ ନେଇପାରିବ। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ବୁମ୍ରା ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶର ଅଂଶ ହୋଇନଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ନଗ୍ନ ଥିଲା ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା।“ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା ଅପୂରଣୀୟ। ଆମର ଅନ୍ୟ ବୋଲରମାନେ ସେତେଟା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ନ ଥିବାରୁ ଆମେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରୁଥିଲୁ | ସେ 2022 ମସିହାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଅଧିକ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବିନା ବୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବ କି? ”

ବୁମ୍ରା କେବଳ 29 ଟି 20 ଟି ମଧ୍ୟରୁ ପାଞ୍ଚଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବୁମରାଙ୍କ ସହ ଖେଳିଛି, ସେମାନେ 8 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି 7.6 ଅର୍ଥନୀତିରେ 2 ରେ ହାରିଛନ୍ତି | ବୁମ୍ରା ବିନା ମେନ ଇନ୍ ବ୍ଲୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ 28 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାଗ ନେଇଛି, 20 ଟି ଜିତିଛି ଏବଂ 7.9 ର ଅର୍ଥନୀତି ସହିତ 7 ଟି ହାରିଛି | ତେଣୁ ତାଙ୍କ ବିନା ଭାରତ କିପରି ଜିତିବ ତାହା ଭାରତ ଜାଣେ। ”

ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଆହତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଟି -20 ଦଳରେ ସ୍ଥାନିତ କରିଛନ୍ତି

ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟି ଆହତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କୁ ନାମିତ କରିଛି।ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜର ଅବଶିଷ୍ଟ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଆହତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟି ମହମ୍ମଦ ସିରାଜଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି।ବୁମରା ଏକ ବ୍ୟାକ୍ ଷ୍ଟ୍ରେସ୍ ଫ୍ରାକ୍ଚର୍ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ୍ ଟିମର ତତ୍ୱାବଧାନରେ ଅଛନ୍ତି |ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବାଦ ଦିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏସିଆ କପ୍ 2022 ହରାଇବା ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ ଟି -20 ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବୁମରା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଫେରିଥିଲେ |ଖେଳ ପୂର୍ବରୁ ନେଟ୍ ଅଧିବେଶନରେ ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେବାର ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପେସର୍ ପ୍ରୋଟିସ୍ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ଖେଳରୁ ବାଦ ପଡିଥିଲେ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟି-୨୦ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳ: ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରିଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, ଦୀପକ ଚହର, ଉମେଶ ଯାଦବ, ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, ଶାହବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ମୋହଦ। ସିରାଜ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.