ଏହିସବୁ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ଝିଅମାନେ ଜନ୍ମରୁ ହିଁ ଭାଗ୍ୟଶାଲୀ ହୋଇଥାନ୍ତି . ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଥରେ ଏହି ଝିଅମାନଙ୍କର ଏହି ଲକ୍ଷଣକୁ ଭଲଭାବରେ ଦେଖିନିଅନ୍ତୁ

ସମସ୍ତେ ଏକ ପତ୍ନୀ ପାଇବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି ଯାହାର ଭଲ ଏବଂ ସଫଳ ଗୃହିଣୀଙ୍କର ସମସ୍ତ ଗୁଣ ଅଛି | ସେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ, ଶାଶୁ, ଶ୍ୱଶୁର, ଭାଉଜ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହ ସମସ୍ତ ପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଯାଇଥିଲେ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଦକ୍ଷେପରେ ଆମ ରୂପରେ ଏକାଠି ଠିଆ ହେବା, ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଖରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ ହେବା ଏବଂ ଭିତରୁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଶକ୍ତି ଏବଂ ସମର୍ଥନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଘରେ ଖୁସିର ବାତାବରଣ ରହିବା ଉଚିତ୍ |

ସ୍ୱାମୀ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଝିଅମାନଙ୍କର ଗୁଣ |

1.ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଚେହେରା ସେମାନଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହିତ ସମାନ, ସେମାନେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ | ସେ ଜୀବନରେ ଚାହୁଁଥିବା ସମସ୍ତ ସୁଖ ପାଇଥାଏ | ଅପରପକ୍ଷେ, ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ମାତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥାଏ ସେ ଭାଗ୍ୟବାନ ବୋଲି ଧରାଯାଏ |

2.ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଚେହେରା ଗୋଲାକାର, ମାଂସପେଶୀ, ଚିକ୍କଣ ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ, ସେମାନେ ଭାଗ୍ୟବାନ |

3.ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଶରୀର ସାମ୍ନା ଆଡକୁ ହାତୀ ପରି ବଢିଛି, ସେମାନେ ଭାଗ୍ୟବାନ | ସେ ସ୍ୱାମୀ ପାଇଁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ

4. ଝିଅମାନଙ୍କର କପାଳ ସମତଳ ଏବଂ ଯେଉଁଠାରେ ସିନ୍ଦୁର ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଏ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଉନ୍ନତ, ସେମାନେ ଭାଗ୍ୟବାନ | ସେମାନଙ୍କର ଆୟୁଷ ଦୀର୍ଘ ଅଟେ |

5.ଯଦି ଝିଅମାନଙ୍କର କେଶ ବମ୍ବେ ପରି କଳା, ମେଘୁଆ ଏବଂ ପୁଷ୍କରିଣୀ ପରି ମୋଡ଼ି ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଚିକ୍କଣ, ନରମ ଏବଂ କୋମଳ କେଶ ରହିବା ମଧ୍ୟ ଏକ ସିଦ୍ଧ ଝିଅର ଚିହ୍ନ ଅଟେ |

6. ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଖି ସମାନ ଦୂରତାରେ ଅଛି, ସଂଲଗ୍ନ ନୁହେଁ ଏବଂ ଧନୁ ପରି ପ୍ରଣାମ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଭାଗ୍ୟବାନ

7. ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଖି କମଲ ପେଟଲ ପରି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସ୍ଥାନ କ୍ଷୀର ପରି ଧଳା, ଏହି ଝିଅମାନେ ସ୍ୱାମୀ ପାଇଁ ଭାଗ୍ୟବାନ |

8. ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ବାହୁ ହାଡର ଗଣ୍ଠିକୁ ଦେଖେ ନାହିଁ | ହାତ ଏବଂ ବାହୁ ନରମ ଥିବାରୁ ହାତରେ ଅନେକ କେଶ ନାହିଁ, ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ୍ୟବାନ |

9.ସାମୁଦ୍ରିକ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁ ଝିଅମାନଙ୍କର ପାଦ ଲାଲ ଏବଂ ଚିକ୍କଣ, ସେମାନେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପରି।

10. ଝିଅକୁ ଦେଖିବାବେଳେ ଏହା ମଧ୍ୟ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ ଯେ ତାଙ୍କ ପାଦର ଛୋଟ ଆଙ୍ଗୁଠି ଭୂମି ସ୍ପର୍ଶ କରେ, ଏହା ଶୁଭ ଅଟେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.