ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଏହି 7 ଟି ଜିନିଷ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ସାରା ଜୀବନ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିବ

ହିନ୍ଦୁ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଅନୁଯାୟୀ, ମଙ୍ଗଳବାର ଅଟେ ଏବଂ ଏହି ଦିନ ରାମଙ୍କ ଭକ୍ତ ହନୁମାନ ଏବଂ ମଙ୍ଗଲଦେବଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | (ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ) ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ମଙ୍ଗଳ ଭାରୀ, ସେ ଏହି ଦିନ ମଙ୍ଗଲଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ଭଗବାନ ହନୁମାନ ଏବଂ ମଙ୍ଗଲଦେବ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ମଙ୍ଗଳ ହେବ | କିନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୁଲିଯିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମକୁ ସାରା ଜୀବନ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

1.ଯଦି ଆପଣ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଉପବାସ ପାଳନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଭୁଲି ମଧ୍ୟ ଲୁଣ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ |

2.ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ଉତ୍ତର ଦିଗକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ଯାତ୍ରା କରିବା ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ତେବେ ଗୁଣ୍ଡ ଖାଇବା ପରେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ |

3.ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମାଂସ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏଗୁଡ଼ିକ ତମାସିକ ଜିନିଷ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ |

4.ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଧାର  ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ଏହି ଦିନ ଦିଆଯାଇଥିବା  ଋଣ ଫେରି ଆସେ ନାହିଁ | ତାଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ବହୁତ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡେ |

5.ମନେରଖନ୍ତୁ ଶୁକ୍ର ଏବଂ ଶନି ସହ ଜଡିତ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କରାଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ସେହି କାର୍ଯ୍ୟର ପ୍ରଭାବ ଓଲଟା ହୋଇଯାଏ |

6.ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତୁମ ଭାଇ କିମ୍ବା ସାଙ୍ଗ ସହିତ ବିବାଦ କର ନାହିଁ | କାରଣ ଏହି କାରଣରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ସାରା ଜୀବନ ପାଇଁ ଅନୁତାପ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ |

ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ସୂଚନା ସାମାଜିକ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଉପରେ ଆଧାରିତ | ସେଗୁଡିକ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.