ଆପଣ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ସାଥି ସହ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି. ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ସୁବିଧା ଏବଂ ଅସୁବିଧା ବିଷୟରେ

ଭାରତୀୟ ସଭ୍ୟତା ଅନୁଯାୟୀ ମାନବ ଜୀବନରେ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ସେହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଠିକ୍ ସମୟରେ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇ ରହିଥାଏ |ବାସ୍ତବରେ ଆଜି ଆମେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ଠିକ କି ଭୁଲ | ଏବେ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ସାମାଜିକ ଭାବେ ଦେଖନ୍ତି, ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେକ୍ସ କରିବା ଭୁଲ ଅଟେ | କିନ୍ତୁ ସମୟ ଗଡିବା ସହିତ ଲୋକମାନେ ଆଧୁନିକ ସଂସ୍କୃତି ସହିତ ଜଡିତ ହେଉଛନ୍ତି | ଯାହା ଆଧାରରେ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଏକ ସାଧାରଣ ଅଭ୍ୟାସରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି।

ମାନବ ଶରୀରର କିଛି ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି, ଯାହା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଆଜି ଯୁବ ପିଢ଼ି ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବା ଭୁଲ୍ ମନେ କରନ୍ତି ନାହିଁ | ପୂର୍ବ ସମୟରେ, ଲୋକମାନେ କେବଳ ବିବାହ ପରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆମର ଯୁବ ପିଢ଼ି  ଜୀବନ୍ତ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାରେ କୌଣସି  ଆପତ୍ତି ନାହିଁ

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେକ୍ସ କରିବା କାହିଁକି ଠିକ?

ଯେତେବେଳେ ଦୁଇଜଣଙ୍କର ପରସ୍ପର ସହିତ ସ୍ନେହପୂର୍ଣ୍ଣ ସମ୍ପର୍କ ଥାଏ, ସେମାନେ ଏକାଠି ରହିବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଆକର୍ଷଣ ଥାଏ | ଯଦି ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ପରସ୍ପର ସହିତ ବିତାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ତେଣୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଠିକ୍ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ |

ଯଦି ତୁମେ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖ, ତେବେ ତୁମେ ଯୌନ ସମୟରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକୁ ବୁଝିବା ଆରମ୍ଭ କର | ଯାହାଫଳରେ ବିବାହ ପରେ, ତୁମେ ତୁମର ସମସ୍ୟାକୁ ସହଜରେ ବୁଝି ପାରିବ | ତେଣୁ, ଯୌନ ସମୟରେ ଆସୁଥିବା ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟାକୁ ବୁଝି ଆପଣ ଏହାର ସମାଧାନ କରିପାରିବେ |

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଦ୍ୱାରା, ତୁମେ ତୁମର ଲିଙ୍ଗର ଅଭାବ ଏବଂ ଉତ୍ତମତା ବିଷୟରେ ଜାଣିସାରିଛ | ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଶାରୀରିକ ନୁହେଁ ବରଂ ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଆବଶ୍ୟକତା ମଧ୍ୟ ପୂରଣ କରେ | ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଦିନ କ୍ଳାନ୍ତ ହେବା ପରେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରହିବା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନେକ ସତେଜତା ଏବଂ ସତେଜତା ଦେଇଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆପଣ ଫୁଲରେ ଦେଖାଯାନ୍ତି |

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା କାହିଁକି ଭୁଲ?

ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାର ଅନେକ ଅସୁବିଧା ହୋଇପାରେ | ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି କାହା ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ରଖନ୍ତି | ତେଣୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତୁମର ସାଥୀ ସହିତ ଅନେକ ଥର ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରହିଆସିଛି | ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ | ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଉପରେ ଏକ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ଅଛି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତୁମେ ଶୀଘ୍ର ଅନ୍ୟ କାହା ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁ | କିନ୍ତୁ ସମ୍ପର୍କରେ ରହିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି | ତେଣୁ ବିବାହ ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପିତ ହୁଏ |

ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ସମ୍ପର୍କରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଛ | କିନ୍ତୁ ତୁମେ ବିବାହ ପରେ ପରସ୍ପର ସହିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରିଛ | ତେଣୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିବାହ ପରେ ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ବହୁତ ମଜବୁତ ରହିଥାଏ |ଯଦି ତୁମେ ବିବାହ ପରେ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବ | ତେଣୁ ବିବାହ ପରେ, ତୁମର ସମ୍ପର୍କରେ ଯୌନ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ କୌତୁହଳ | ବିବାହ ପରେ ସେକ୍ସ କରିବା ସଂପର୍କରେ ନୂଆତା ରଖେ | କାରଣ ସେକ୍ସ ଲାଇଫରେ ନୂଆ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.