ସୋମବାର ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ୍ ଭଗବାନ ଶିବ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ. ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କଲେ ପ୍ରସନ ହେବେ ଭଗବାନ ଶିବ

ସୋମବାର ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଦେବଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ରଦେବଙ୍କୁ ଉପାସନା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ସୁଖ ଓ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଦୁଖ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ। ସେଥିପାଇଁ ତୁମେ ସୋମବାର ଏହି ଦେବତାମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କର | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ନିମ୍ନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ମନେରଖନ୍ତୁ |

1.ସୋମବାର ଭୁଲରେ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |

2.ସୋମବାର କାହାକୁ ଧଳା ପୋଷାକ କିମ୍ବା କ୍ଷୀର ଦାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏହି ଦିନ ଧଳା ପୋଷାକ ଏବଂ କ୍ଷୀର ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ କ୍ରୋଧିତ ହୁଏ |

3.ଏହି ଦିନ ଉତ୍ତର, ପୂର୍ବ ଏବଂ ଅଗ୍ନିରେ ଭ୍ରମଣରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

4.ଏହି ଦିନ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଯୁଦ୍ଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ମା ସହିତ କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିବାଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ |

5.ଏହି ଦିନ କୁଲ ଦେବତାଙ୍କର ପୂଜା କର |

6.ସୋମବାର ଶନିଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ଜିନିଷ ନ ଖାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ତୁମେ କଦଳୀ, କଞ୍ଚା ଫଳ, ସୋରିଷ ଶାଗ, କଳା ତେଲ, କଳା ଉରାଡ ଇତ୍ୟାଦି ଖାଅ | ସେପରି ଜିନିଷ ଖାଅ ନାହିଁ |

7.କଳା, ନୀଳ, ବାଇଗଣୀ କିମ୍ବା ବାଦାମୀ ପରି ଶନି ସହିତ ଜଡିତ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ |

ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କର |

1.ସୋମବାର ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କର। ଏହି ଦିନ ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ପାଣି ଏବଂ କ୍ଷୀର ଦିଅନ୍ତୁ | ସୋମବାର ଦିନ ଯେଉଁମାନେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୁଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।

2.ଯେଉଁ ଲୋକମାନେ ବିବାହ କରୁନାହାଁନ୍ତି | ସେହି ଲୋକମାନେ ଏହି ଦିନ ଦେବୀ ପାର୍ବତୀ ଏବଂ ଶିବଙ୍କୁ ଏକାଠି ପୂଜା କରନ୍ତି | ମା ପାର୍ବତୀ ଏବଂ ଶିବଙ୍କୁ ପୋଷାକ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହି ପ୍ରତିକାର କରି ବିବାହ ଶୀଘ୍ର ହୁଏ |

3.ସେହି ଲୋକମାନେ, ଯାହାର ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହ ସେମାନଙ୍କର ରାଶିଫଳରେ ଦୁର୍ବଳ, ସେମାନେ ସୋମବାର ଦିନ ଚନ୍ଦ୍ର ଦେବତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ରାତିରେ ଖେର ତିଆରି କରି ଚନ୍ଦ୍ର ଦେବତାଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିବା ଉଚିତ୍ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ରାତିରେ ଚନ୍ଦ୍ର ଦେବତାଙ୍କୁ ଅର୍ଗିଆ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ |

4.ଯଦି ଚନ୍ଦ୍ର ଅସୁବିଧାରେ ପଡୁଛି, ତେବେ ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ | ସୋମବାର ରାତିରେ, କ୍ଷୀର କିମ୍ବା ପାଣିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏକ ହାଣ୍ଡିକୁ ନିଜ ମୁଣ୍ଡ ତଳେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଶୋଇ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସକାଳେ ଏକ ପିପାଲ ଗଛରେ ଦିଅନ୍ତୁ |

5.ଏହି ଦିନ ଚିନି ଛାଡିଦିଅ | ଚିନି ଦାନ କରି ଚନ୍ଦ୍ର ଦେବତା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ରୁହନ୍ତି ଏବଂ ଜୀବନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ନାହିଁ |

6.ମାନସିକ, ଶାରୀରିକ କିମ୍ବା ଆର୍ଥିକ ଦୁଖ ସମୟରେ, ସୋମବାର ଦିନ ତୁମର ଟୋଟେମ୍ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହି ଦୁଖରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ |

7.ଯେଉଁମାନେ କୌଣସି ରୋଗରେ ପୀଡିତ, ସେମାନେ ସୋମବାର ମହାମୁଟୁଜୟ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରିବା ଉଚିତ୍। ଅତିକମରେ 108 ଥର ଏହି ମନ୍ତ୍ର ପ .ନ୍ତୁ | ଏହି ମନ୍ତ୍ରକୁ କେବଳ ରୁଦ୍ରକଳା ବିଡିରେ ଜପ କର |

8.ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ଦେବଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ସୋମବାର ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଉପବାସ ପାଳନ କରନ୍ତୁ | ଉପବାସ ପାଳନ କରି ସେମାନଙ୍କର ଅନୁଗ୍ରହ ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଜୀବନରେ ସୁଖ ମିଳିବ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.