ଏହି ସବୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଲେ ତୁମ ସବୁ ମନର ଇଛା ପୁରା ହେବ . ଠାରେ କରିକି ଦେଖନ୍ତୁ ସଫଳ ନିଶ୍ଚେ ହେବେ

ଯଦି ଆପଣ ରାତାରାତି ଏକ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏକ ସ୍ପଷ୍ଟ ଲକ୍ଷ୍ୟ, ଏକ ସକରାତ୍ମକ ମାନସିକତା ଏବଂ ଟିକିଏ ଭାଗ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ତୁମେ ଏକ ଇଚ୍ଛା ମାଗିବା ମାତ୍ରେ, ଅନୁମାନ କର ନାହିଁ ଯେ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡ ତୁମକୁ ଯାହା ଦେବ ତାହା ତୁମକୁ ଦେବ – ତୁମେ ଏହାକୁ ସେପରି ଭାବିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଆଶାବାଦୀ ଶକ୍ତି ବ୍ୟବହାର କର | ତୁମର ଇଚ୍ଛା ଲେଖିବା ଆରମ୍ଭ କର | ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର, ଏହାକୁ ଅଧିକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କର ଏବଂ ଏହାକୁ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ ବାରମ୍ବାର କୁହ |

ପ୍ରକ୍ରିୟା

1.ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ଶବ୍ଦରେ ରଖ |

ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିବାବେଳେ ଯଥାସମ୍ଭବ ସଠିକ୍ ରୁହ | ତୁମେ ଯାହା ଚାହୁଁଛ ସେ ବିଷୟରେ ତୁମର ସାଧାରଣ ଧାରଣା ଥରେ, ତୁମେ ଏହାକୁ ଟିକେ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିବ କି ନାହିଁ ଦେଖ | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରେମିକ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଅଧିକ ବର୍ଣ୍ଣନା ଯୋଡନ୍ତୁ | ତୁମର ପ୍ରେମିକ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛ କି? ତା’ର କେଶ ସେପରି ଅଛି କି? ତୁମେ ଦୁଇଜଣ କିପରି ଭେଟିବ? ଏହି ପ୍ରକାର ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକ ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |ଯଦି ଆପଣ କିଛି ବ୍ୟାପକ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଏହା ଠିକ୍ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବା କଷ୍ଟକର ହେବ | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଯଦି ଆପଣ ଭଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି, ତେବେ ନାକ ପ୍ରବାହିତ ହେବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇନାହିଁ? ଆପଣ ଯେତେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ, ତାହା ହୋଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବା ସହଜ ହେବ |

୨.ନିଜକୁ ପଚାର ଯେ ତୁମେ କାହିଁକି ଏହି ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ଏବଂ ଏହାକୁ ସତେଜ କର |

ତୁମେ ଯେପରି କରିବ ତାହା ପୂରଣ କରିବ | ଯଦି ତୁମେ ଇଚ୍ଛା, ଲୋଭ, କିମ୍ବା ଆତ୍ମ-ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣ ପାଇଁ ଏହା କରୁଛ, ତୁମେ ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ଅଧିକ ସକରାତ୍ମକ ଶବ୍ଦରେ ସତେଜ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ | ଥରେ ତୁମେ ତୁମର ଇଚ୍ଛାର ସାଧାରଣ ଅର୍ଥ ବୁଝିଗଲେ, ନିଜକୁ ପଚାର, ମୁଁ କାହିଁକି ଏହାକୁ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି? ଏବଂ, “ମୋର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେଲେ, ଜଗତ ଭଲ କି ଖରାପ ହେବ?” ଏହି ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡିକର ଉତ୍ତର ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବ ଯେ ତୁମେ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ମାଗିବା ଉଚିତ କି ନୁହେଁ |

3.ତୁମର ଇଚ୍ଛା ଲେଖ, ଏହା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କର ଏବଂ ଏହାକୁ ନିଜ କୋଠରୀରେ ପୋଷ୍ଟ କର |

ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ସାଧା କାଗଜରେ ଲେଖ | ଏହାକୁ 1-2 ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଦେଖନ୍ତୁ, ଏବଂ ଆପଣ ଯାହା ଲେଖିଛନ୍ତି ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ ପଢନ୍ତୁ  | ତାଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଭାଷା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ କିପରି ଅଧିକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ସଠିକ୍ କରିବେ ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ତୁମର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଭଲ କି ନୁହେଁ ପୁନର୍ବାର ଚିନ୍ତା କର | ଥରେ ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଇଚ୍ଛା ଉପରେ ସ୍ଥିର କରିସାରିବା ପରେ ଏହାକୁ ପୁନଲିଖନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା କାଗଜରେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ଲେଖନ୍ତୁ ଏବଂ କୋଠରୀରେ ଏହାକୁ ଟାଙ୍ଗନ୍ତୁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଏହାକୁ ଦେଖି ପାରିବେ।

4.ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ କଳ୍ପନା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ, ଏକ ଭିଜନ ବୋର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କର |

ଏକ ବଡ଼ ଫୋମ୍ କିମ୍ବା ପୋଷ୍ଟର ବୋର୍ଡ ପାଅ | ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା କିଛି ଚିତ୍ର ଛାପିବା ପାଇଁ କିଛି ପତ୍ରିକା ପାଆନ୍ତୁ, କିମ୍ବା ଇଣ୍ଟରନେଟରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ସେଗୁଡିକୁ କାଟି ଏକ ଭିଜନ୍ ବୋର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଗ୍ଲୁ କିମ୍ବା ଟେପ୍ ସହିତ ତୁମର ପୋଷ୍ଟରରେ ପ୍ରୟୋଗ କର | ଆପଣ ଚାହୁଁଥିବା ପରି ଦର୍ଶନ ବୋର୍ଡକୁ ସଜାନ୍ତୁ! ପ୍ରତିଛବିଗୁଡ଼ିକୁ ସ୍ତର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଆପଣ ଯେପରି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ସେଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କର ନିଜର କରିଦିଅନ୍ତୁ |ଭିଜନ୍ ବୋର୍ଡ ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ, ଏବଂ ସଫଳତା କ’ଣ ଦେଖାଯିବ ତାହା କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ | ଏହା ଏକ ଚିକିତ୍ସା କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କିମ୍ବା ଏକ ମଜାଦାର ସୃଜନଶୀଳ ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇପାରେ |

5.ଇଚ୍ଛାର ପରିମାଣ ବିଷୟରେ ବାସ୍ତବବାଦୀ ହୁଅନ୍ତୁ

କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ନୁହେଁ ଯେ ଇଚ୍ଛା ଏକ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ କିମ୍ବା ଉତ୍ପାଦନକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନୁହେଁ | ଏକ ଇଚ୍ଛା ରହିବା ଏବଂ ଏଥିରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ତୁମର ଇଚ୍ଛାକୁ ସାଲିସ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ, ତୁମେ କାହିଁକି ଚାହୁଁଛ, ଏବଂ ତୁମେ କିପରି ପୂରଣ କରିପାରିବ ତାହା ବୁଝିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବ | ତୁମର ଅଭିଜ୍ଞତା ବହୁତ ଭଲ ହେବ ଯଦି ତୁମେ ଜାଣିବ ଯେ ଇଚ୍ଛା ଏକ ପ୍ରକାର ଯାଦୁ ଅପେକ୍ଷା ଅନେକ କଳ୍ପନା କରିବାର କୌଶଳ |ଆପଣ ରାତାରାତି କ’ଣ ହାସଲ କରିପାରିବେ ତାହା ଉପରେ ବିଚାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.