ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ପାର୍ଥକ୍ୟ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଜାଣିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ

ପୁରୁଷମାନେ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ରହସ୍ୟମୟ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଆମେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ଶରୀର ବିଷୟରେ କିଛି ରୋଚକ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ନଜର ପକାଇବା | ଆମେ ବିଭିନ୍ନ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିଥିଲୁ, ଯେଉଁମାନେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଦାନ୍ତ ଏବଂ ଭ୍ରୁ କାହିଁକି ବଡ଼, ସେମାନେ ସର୍ବଦା ଏତେ ଗରମ ହେବାର କାରଣ |

1. ସାଧାରଣତ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା କେଶ ଅଧିକ ଗାଢ଼ ଥାଏ

ହେୟାର ପୁନରୁଦ୍ଧାରର ଅପରେସନ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜୋସେଫ୍ ହାର୍ଟଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ପୁରୁଷମାନେ ସାଧାରଣତ ସେମାନଙ୍କ ମହିଳା ପ୍ରତିପକ୍ଷଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଗାଢ଼ ପାଇବେ, ବିଶେଷ କରି ଥରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଯୌବନବସ୍ତା  ଦେଇ ଗତି କରିବେ ଏବଂ ଏହି ଧାରା ବୟସ ସହିତ ଜାରି ରହିବ। ହାର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଘଟଣା ପୁରୁଷଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରର ମେଲାନିନ କାରଣରୁ ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ଲୋକଙ୍କ ଚର୍ମ ସ୍ୱର, କେଶ ରଙ୍ଗ ଏବଂ ଆଖି ରଙ୍ଗ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ |

2. ପୁରୁଷଙ୍କ ଦାନ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବଡ଼ ଅଟେ

ଜଣେ ଭାବିପାରେ ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଦାନ୍ତ ବଡ଼ ହେବ, କାରଣ ସେମାନେ ସାଧାରଣତ ““ ବଡ଼ ”ମଣିଷ ଅଟନ୍ତି | କସମେଟିକ୍ ଦନ୍ତ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର NYC ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ପିଆ ଲିବ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ସତ ଅଟେ | ସେ ଅଧ୍ୟୟନକୁ ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ପୁରୁଷଙ୍କ ଦାନ୍ତ ବାସ୍ତବରେ ହୋଇଥାଏ, ମହିଳାଙ୍କ ତୁଳନାରେ ବଡ଼ ହେବାକୁ ଲାଗେ

3. ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ବଡ଼ ଗାଲ ଏବଂ ଆଇ ବ୍ରୋ  ଅଛି

ବାସ୍ତବରେ ଦୁଇଟି ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତମୂଳକ କାରକ ଅଛି ଯାହା ଏକ ମାନକ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ କିମ୍ବା ନାରୀ ରୂପରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ | କିମ୍ବର୍ଲି ଲାଙ୍ଗଡନ୍, OBGYN ଏବଂ ମେଡଜିନୋ ହେଲ୍ଥର ଡାକ୍ତରୀ ପରାମର୍ଶଦାତା କୁହନ୍ତି, ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ବଡ଼ ଗାଲ ଏବଂ ବ୍ରାଉଜ୍ ଥିବାବେଳେ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଚେହେରା, ବଡ଼ ଓଠ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ଆଖିକୁ ଥାଏ।

4. ମହିଳାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ପୁରୁଷମାନେ ଅଧିକ ଘୁଙ୍ଗୁଡ଼ି ମାରନ୍ତି

ଏହି ସତ୍ୟ ବୋଧହୁଏ କାହା ପାଇଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନୁହେଁ ଯିଏ ଉଚ୍ଚ ସ୍ୱରରେ କାନ୍ଦୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଖରେ ରାତି କଟାଇଛି | “ସ୍ନୋରିଙ୍ଗ, କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ନାକ ଏବଂ ପାଟିରୁ ଆସିଥାଏ – ପେଟରେ ଶରୀରର ଚର୍ବି ହେତୁ ସାଧାରଣତ ପୁରୁଷମାନଙ୍କଠାରେ ଅଧିକ ଦେଖାଯାଏ |” ଆମେରିକୀୟ ଏକାଡେମୀ ଅଫ୍ ଶୋଇବା ମେଡିସିନ୍ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ପ୍ରାୟ 40 ପ୍ରତିଶତ ପୁରୁଷ ଅଭ୍ୟାସଗତ ସ୍ନୋରର୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ କେବଳ 24 ପ୍ରତିଶତ ମହିଳା ଅଭ୍ୟାସଗତ ସ୍ନୋରର୍ ଅଟନ୍ତି।

5. ପୁରୁଷ ମହିଳାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଶକ୍ତ

ଯେତେବେଳେ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ହିପୋକାମ୍ପସ୍ ଏବଂ ପ୍ରିଫ୍ରଣ୍ଟାଲ୍ କର୍ଟେକ୍ସ ଥାଏ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତି ଦ୍ୱାରା ଅଧିକ ବିସ୍ତୃତ-ଆଧାରିତ କରିଥାଏ, ପୁରୁଷମାନଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ଆମିଗଡାଲା ଥାଏ | ଲାଙ୍ଗଡନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଧମକ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦକ୍ଷତା ପାଇଁ ପୁରୁଷଙ୍କ ଆମିଗଡାଲା ଦାୟୀ ହୋଇପାରେ | ତୁମର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅନୁଭବ କିପରି ହେବ ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଟିପ୍ସ ପାଇଁ, ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଧିକ ସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତି ହେବାର 100 ଟି ସହଜ ଉପାୟ ଯାଞ୍ଚ କର |

Leave a Reply

Your email address will not be published.