BCCI କରୁଛିକି ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ସାଙ୍ଗେ ଧୋକା . ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଙ୍କ ବଡ ବୟାନ T20 ବିଶ୍ୱକପ ରେ ସଞ୍ଜୁ ଖେଳିବା ଦରକାର . ପଢ଼ନ୍ତୁ ଖେଳ ଖବର

ସୁପରଷ୍ଟାର ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଜଣେ ପ୍ରଶଂସକ ପ୍ରିୟ ହୋଇପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ଆକାଶ ଚୋପ୍ରା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟାର୍ ବ୍ୟାଟର୍ ପେକ୍ ଅର୍ଡର ପଛରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଟିଂର ବିସ୍ଫୋରକ ସୈଳୀ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା, ପାୱାର-ହିଟର୍ ସାମସନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଦିବସିଯ ସିରିଜରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ୍ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଦଳ ସହିତ ତାଙ୍କର ବାଣିଜ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସାମସନ୍ ମଧ୍ୟ କାରିବିଆନ୍ ପୁରୁଷଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା T20I ସିରିଜରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ |

ପୂର୍ବତନ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଚାମ୍ପିଅନ୍ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ର ଅଧିନାୟକ ସାମସନ୍ ଏସିଆ କପ୍ ର 2022 ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନଥିଲେ। କୌତୂହଳର ବିଷୟ ହେଉଛି, ଶୋପିସ୍ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟର୍ ସାମସନ୍ କିମ୍ବା ଗ୍ଲୋବମ୍ୟାନ୍ ଇଶାନ୍ କିଶାନ୍ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି | ପାୱାର-ହିଟର୍ ସାମସନ୍ ଏସିଆ କପ୍ 2022 ପାଇଁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡବାଇ ଖେଳାଳି ତାଲିକାରେ ନିଜର ବର୍ଥକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ |

ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ୍ ୟୁଟ୍ୟୁବ୍ ଚ୍ୟାନେଲରେ ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏକ ଭିଡିଓରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ଚୋପ୍ରା ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ଦଳ ଘୋଷଣା ଉପରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଥିଲେ। ଚୋପ୍ରା ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଚୟନ ଦ race ଡ଼ରେ ସାମସନ ଟିକେ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। “ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ – ତାଙ୍କର ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଅନୁଗାମୀ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି। ମୁଁ ଅନୁଭବ କରୁଛି ଯେ ଏହି ଦୌଡ଼ରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଟିକେ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱକପ ପରଠାରୁ ସେ six ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, ହାରାହାରି 44 ଟି ଅଛନ୍ତି। ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 158 ସହିତ। ତାଙ୍କୁ କିଛି ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥିରୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଚୋପ୍ରା କହିଛନ୍ତି।

2015 ରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଡେବ୍ୟୁ ହେବା ପରଠାରୁ ସାମସନ୍ ଭାରତ ପାଇଁ ମାତ୍ର 16 ଟି -20 ଖେଳିଛନ୍ତି। 27 ବର୍ଷୀୟାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଭାରତର ୱାନ ଡେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ (ODI) ସିରିଜରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଭେଟେରାନ ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଆୟୋଜକ ଜିମ୍ବାୱେ ସହିତ ତିନୋଟି ୱାନ ଡେ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ (ODI) ଖେଳିବ। ODI ସିରିଜର ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରାରେ ସ୍ପୋର୍ଟସ କ୍ଲବରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେବ | ଅଗଷ୍ଟ 18 ରେ ସାମସନ୍-ତାରକା ଭାରତ ଜିମ୍ବାୱେକୁ ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଭେଟିବ |

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ପୂର୍ବରୁ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି -20 ରୋଷ୍ଟରରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସିରିଜ୍ ଜୁଲାଇ 29 ରେ ତ୍ରିନିଦାଦରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ ପାଇଁ କେରଳର ତାରକା ଦଳର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଟି-୨୦ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.