ଆପଣଙ୍କ ଘରଲୋକଙ୍କର ମଦ ନିଶା ଛଡ଼ାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତିକି ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

ମଦ୍ୟପାନ, ନିଶା କିମ୍ବା ଅଭ୍ୟାସ କୁହ, ମଦ୍ୟପାନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନକୁ ନର୍କରେ ପରିଣତ କରେ | ଏଥି ସହିତ, ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦୁଖୀ ଏବଂ ବିବ୍ରତ ରହିଛନ୍ତି | ମଦ୍ୟପ ଲୋକମାନେ କେବଳ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥା’ନ୍ତି |ଯଦି ତୁମର ପରିବାରର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ମଦ୍ୟପାନରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ତାଙ୍କ ପାନୀୟ ଅଭ୍ୟାସରୁ ସବୁଦିନ ପାଇଁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ହିନ୍ଦୀ ପୋଷ୍ଟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପଢନ୍ତୁ, କାରଣ ଏହି ହିନ୍ଦୀ ପୋଷ୍ଟରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନରୁ କିପରି ମୁକ୍ତି ପାଇବୁ ତାହା ବିଷୟରେ କହୁଛୁ | ବିଷୟରେ ଅତି ସହଜ ଘରୋଇ ଉପଚାର ..

ଏହି ଟିପ୍ସ ସହିତ ମଦ୍ୟପାନରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତୁ

ସର୍ବପ୍ରଥମେ, ମୁଁ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ପାନୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ଛାଡିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ହେବାକୁ ପଡିବ | କେବଳ ସେତେବେଳେ ଏକ ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ କିମ୍ବା ଔଷଧ ଆପଣଙ୍କ ମଦ୍ୟପାନ ଅଭ୍ୟାସକୁ ଭାଙ୍ଗିପାରେ |ଏବେ ଆସନ୍ତୁ ରେସିପିରେ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା | ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ବେସନର କୋମଳ ପତ୍ର ଚୋବାନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ଏବଂ ମନ ଭିତରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ମଇଳାକୁ ସଫା କରିବ ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆପଣ ନିଜେ ମଦ୍ୟପାନରୁ ଦୂରେଇ ଯିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ |

ପରବର୍ତ୍ତୀ ରେସିପିରେ, କଟୁ ଗୁଣ୍ଡ ପତ୍ରର ରସ ବାହାର କରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଦୁଇ ଚାମଚ, ବଟରମିଲ୍କ ସହିତ ମିଶାଇ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ | ଏହି ରେସିପି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରୁ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ବାହାର କରିବ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ଇଚ୍ଛାକୁ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିବ | ଯେତେବେଳେ ବି ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ଇଚ୍ଛା ଆପଣଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରେ, ଗୋଟିଏ କାମ କରନ୍ତୁ | 2  ବୁନ୍ଦା ଅଦାକୁ ଏକ ଚାମଚ ମହୁରେ ମିଶାଇ ଖାଆନ୍ତୁ | ତୁରନ୍ତ ତୁମର ପିଇବାର ଇଚ୍ଛା ମରିଯିବ |

ଏଗୁଡିକ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ଉପଯୋଗୀ ଟିପ୍ସ, ସେଗୁଡିକ କରି ଆପଣ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇବେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଶୀଘ୍ର ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଔଷଧ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିବୁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ନେଇପାରିବେ | ସେଠାରେ ଏକ ଦୃଢ ଏବଂ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଔଷଧ ଅଛି ଯାହାର ନାମ ହେଉଛି ‘ସୁରଜଙ୍କ ଆଡିକ୍ଟସୋର ପାଉଡର’ ଏହି ଔଷଧ ଟି ଶୁଦ୍ଧ ଔଷଧରୁ ନିର୍ମିତ ଶୁଦ୍ଧ ହର୍ବାଲ ଔଷଧ | ଏଥିରେ କୌଣସି ଷ୍ଟେରଏଡ କିମ୍ବା ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ ନାହିଁ, ତେଣୁ ଏହି ଔଷଧ ସେବନ କରି ଆପଣଙ୍କର କୌଣସି ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନାହିଁ |

 ଏହି ଔଷଧ ଏକ ପାଉଡର ଆକାରରେ ଆସିଥାଏ, ଯାହା ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣଙ୍କ ମନ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଥାଏ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଉଭୟ ମନ ଏବଂ ମନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଥାଏ ଏବଂ ଆପଣ ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ଇଚ୍ଛାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟନ୍ତି | ଏହି ଔଷଧର ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ଏପରି କରାଯାଇଛି ଯେ ମଦ୍ୟପାନକାରୀଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟରେ ଏହାକୁ ଗୁପ୍ତ ଭାବରେ ଦେଇ ସେ ଏହା ଆଦୌ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ମଦ୍ୟପାନକାରୀଙ୍କ ପାନୀୟ ଅଭ୍ୟାସ ଧୀରେ ଧୀରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.