ତୁମ ସାଥି ତୁମକୁ ଚିଟ କରୁଛି ବୋଲି କେମିତି ଜାଣିବ . କେତୋଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସଂକେତ ଯାହା ତୁମକୁ କରିଦେବ ନିଶ୍ଚିତ

ତୁମର ସାଥୀ ପ୍ରତାରଣା କରୁଛି କି ନାହିଁ ତୁମେ କିପରି ଜାଣିବ? ସାଧାରଣତ ,, ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଛନ୍ତି, ଆପଣ ପୂର୍ବରୁ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ଅବିଶ୍ୱାସର ଶିକାର ଅଟନ୍ତି, କିମ୍ବା ଅତି କମରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ଖରାପ ଅଟେ | ପ୍ରତାରଣାର ଲକ୍ଷଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କରେ ଭିନ୍ନ ଦେଖାଯାଏ, ଅବଶ୍ୟ, କିନ୍ତୁ କିଛି ସାଧାରଣ ସୂତ୍ର ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ଖୋଜି ପାରିବେ

1. ଉନ୍ନତ ରୂପ

ଯଦି ତୁମର ସାଥୀ ହଠାତ୍ ବ୍ୟାୟାମ ଏବଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ଏହା ଏକ ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ ଯେ ସେମାନେ କାହାକୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦେଖାଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି | ନୂଆ ସାର୍ଟ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ପିନ୍ଧିବା କିମ୍ବା ମ୍ୟାଚିଙ୍ଗ କପଡା ସହ ଚୁଡ଼ି ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର କରିବା. ନୂଆ ଢଙ୍ଗରେ ଛୁଟି କାଟିବା ବା ସବୁବେଳେ ନିଜକୁ ସଜାଡ଼ିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଏହା ସୂଚାଇ ଦିଅ ଯେ ତୁମର ସାଥି ତୁମ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କାହା ଆଡକୁ ଆକର୍ଷଣ ହେଉଛି |

2. ଗୁପ୍ତ ଫୋନ୍ କିମ୍ବା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ବ୍ୟବହାର

ଠକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଫୋନ୍ ଏବଂ କମ୍ପ୍ୟୁଟରକୁ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବାରମ୍ବାର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପରି ଯେପରି ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ଏହା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀଙ୍କ ଫୋନ୍ ଏବଂ ଲାପଟପ୍ ପୂର୍ବରୁ ପାସୱାର୍ଡ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ନାହିଁ, ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ତାହା କରନ୍ତି, ତାହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ହଠାତ୍ ପାଠ୍ୟ ବିଲୋପ କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ବ୍ରାଉଜର୍ ଇତିହାସକୁ ପ୍ରତିଦିନ ସଫା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି, ତାହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ | ଯଦି ତୁମର ସାଥୀ କେବେବି ସେମାନଙ୍କ ଫୋନର ଅଧିକାର ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ, ଏପରିକି ସେମାନେ ଗାଧୋଇବା ସମୟରେ ବାଥରୁମକୁ ନେଇଯାଆନ୍ତି, ତାହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ |

3. ଆପଣଙ୍କ ଖାସ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ନରହିବା

ଯଦି ତୁମର ସାଥୀ ତୁମକୁ ପ୍ରତାରଣା କରୁଛି, ସେମାନେ ତୁମର କଲ୍ ର ଉତ୍ତର ଦେବା ଏବଂ ତୁମର ପାଠ୍ୟକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା କମ୍ | ଆପଣ ବାହାନା ଶୁଣିପାରନ୍ତି ଯେପରି ସେମାନେ ଏକ ସଭାରେ ଥିଲେ, ସେମାନେ ଗାଡି ଚଳାଉଥିଲେ, ସେମାନେ ଏକ “ମୃତ ଜୋନ୍” ରେ ଥିଲେ ଏବଂ ଆପଣ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଜାଣି ନଥିଲେ | ବିଳମ୍ବରେ କିମ୍ବା ବ୍ୟବସାୟ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ପହଞ୍ଚେ ନାହିଁ, ତାହା ଏକ ଖରାପ ସଙ୍କେତ ଅଟେ |

4. ଆପଣଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କମ୍, କିମ୍ବା ଅଧିକ ଶାରୀରିକ ହେବା

ତୁମର ସଂପର୍କରେ ଶାରୀରିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଉଭୟ ହ୍ରାସ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧି ସ୍ତର ଅବିଶ୍ୱାସର ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ | କମ୍ ସେକ୍ସ ହୁଏ କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଅନ୍ୟ କାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି; ଅଧିକ ହୁଏ କାରଣ ସେମାନେ ଏହାକୁ ଘୋଡାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ପ୍ରତାରଣାର ଅନ୍ୟ ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସଙ୍କେତ ହେଉଛି ଯେ ଆପଣ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଯେଉଁ ସମ୍ପର୍କକୁ କମ୍ ଭାବପ୍ରବଣ ଭାବରେ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି |

5. ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରତି ଶତ୍ରୁତା କରନ୍ତି

ଠକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଆଚରଣକୁ (ନିଜ ମନରେ) ଯୁକ୍ତିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପ୍ରବୃତ୍ତି କରନ୍ତି | ସେମାନେ ଏହା କରିବାର ଗୋଟିଏ ଉପାୟ ହେଉଛି ଦୋଷ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପକାଇବା | ପ୍ରାୟତ ,, ଠକିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଯଥାର୍ଥତା, ଏବଂ ସେମାନେ ତୁମ ଏବଂ ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରତି ନ୍ୟାୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଚରଣ କରନ୍ତି | ଯଦି ଏହା ହଠାତ୍ ଦେଖାଯାଏ ଯେ ତୁମେ କରୁଥିବା କିଛି ଠିକ୍ ନୁହେଁ, କିମ୍ବା ସେହି ଜିନିଷ ଯାହା ତୁମର ସାଥୀଙ୍କୁ ହଠାତ୍ ହଇରାଣ କରୁନଥିଲା, କିମ୍ବା ତୁମେ ଯେପରି ଦୂରେଇ ଯାଉଛ, ତାହା ପ୍ରତାରଣାର ଏକ ସଂକେତ ହୋଇପାରେ |

6. ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ

ହଠାତ୍ ବିଳମ୍ବରେ କାମ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ, ଏବଂ ତାହା ବାରମ୍ବାର ଘଟିବାକୁ ଲାଗେ, ସେମାନେ ମିଛ କହିପାରନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀ ବ୍ୟବସାୟିକ ଯାତ୍ରାରେ କେବେ ବି ଦୂରେଇ ନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ହଠାତ୍ କାମ ପାଇଁ ଯାତ୍ରା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ପାଇଲେ, ଏହା ଏକ ସଙ୍କେତ ହୋଇପାରେ ଯେ ସେମାନେ ଏକ ଆଫେୟାର୍ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ସହିତ ୱିକେଣ୍ଡ୍ ଗେଟୱେ କରୁଛନ୍ତି | ଫ୍ଲାଟ ଟାୟାର, ମୃତ ବ୍ୟାଟେରୀ, ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ, ଜିମରେ ଅତିରିକ୍ତ ସମୟ ବିତାଇବା, ଏବଂ ବିଳମ୍ବ କିମ୍ବା ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିବା ପାଇଁ ସମାନ ବାହାନା ମଧ୍ୟ ଅବିଶ୍ୱାସର ସଙ୍କେତ ଦେଇପାରେ | ଜଣେ ପ୍ରତାରଣା ସାଥୀ ମଧ୍ୟ ହଠାତ୍ ପିଲାମାନଙ୍କୁ, ଜନ୍ମଦିନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଇତ୍ୟାଦି ବିଷୟରେ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି |

7. ବନ୍ଧୁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଅସହଜ ମନେ କରନ୍ତି

ଅବିଶ୍ୱାସ ସହିତ, ତୁମେ, ବିଶ୍ୱାସଘାତକ ସାଥୀ, ପ୍ରାୟତ ସର୍ବଦା ଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି | ଠକଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନେ ପ୍ରାୟତ ଆରମ୍ଭରୁ ଅବିଶ୍ୱାସ ବିଷୟରେ ଜାଣନ୍ତି, ଏବଂ ତୁମର ନିଜ ବନ୍ଧୁମାନେ ଏହା କରିବାର ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଜାଣିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ | ଏହି ଜ୍ଞାନ ସାଧାରଣତ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ଅସହଜ ମନେ କରେ | ଠକଙ୍କର ବନ୍ଧୁମାନେ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟଧିକ ସୁନ୍ଦର ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି | ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ବାର୍ତ୍ତାଳାପକୁ ଏଡ଼ାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି, ଏବଂ ସେମାନେ ଅତିରିକ୍ତ ସୁନ୍ଦର ହୋଇ ଅଧିକ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେଇପାରନ୍ତି |

8. ଅସ୍ପଷ୍ଟ ଖର୍ଚ୍ଚ

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡରେ ଅଦ୍ଭୁତ ଚାର୍ଜ ଅଛି, କିମ୍ବା ହଠାତ୍ ଆପଣଙ୍କ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ, ଅବସର ଆକାଉଣ୍ଟ, ନିବେଶ ଆକାଉଣ୍ଟ ଇତ୍ୟାଦିରେ କମ୍ ଟଙ୍କା ଅଛି, ତାହା ଅବିଶ୍ୱାସର ଏକ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସଙ୍କେତ ଅଟେ | ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀଙ୍କୁ ଏହି ଖର୍ଚ୍ଚ ବିଷୟରେ ପଚାର, ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଉତ୍ତର ଅସତ୍ୟ ମନେହୁଏ, ଏହା ସମ୍ଭବତ ସେମାନେ ଅସତ୍ୟ | ଅବିଶ୍ୱାସ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୁଏ: ଉପହାର, ଯାତ୍ରା, ମଦ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ, ହୋଟେଲ ରୁମ୍ ଇତ୍ୟାଦି ପ୍ରତାରଣାର ମୂଲ୍ୟ ଅତି ଶୀଘ୍ର ଯୋଡି ହୋଇପାରେ | ଯଦି ଆପଣ କ୍ୱଚିତ୍ କିମ୍ବା କଦାପି ବାରମ୍ବାର ସ୍ଥାନରୁ ବଡ଼ ନଗଦ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କିମ୍ବା କ୍ରୟର ପ୍ରମାଣ ଦେଖନ୍ତି, ତାହା ଏକ ଭଲ ସଙ୍କେତ ନୁହେଁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.