ଝିଅମାନେ ଏହା ଭଲକରି ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଯଦି ତୁମ ପାର୍ଟନର ତୁମକୁ ସତରେ ଭଲ ପାଉଥିବ ତେବେ ନିଶ୍ଚୟ ଏହି କାମ କରିବ

ଝିଅମାନେ ଇଶ୍ୱରଙ୍କ ଅନନ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି, ଯାହା ଅତି ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ତିଆରି ହୋଇଛି | ସେମାନଙ୍କୁ ବେଳେବେଳେ ବୁଝିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ, ବିଶେଷତ  ସେମାନଙ୍କର ହରମୋନ୍ ଅସନ୍ତୁଳନ ସହିତ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ନିସନ୍ଦେହରେ ପ୍ରେମ କରନ୍ତି |ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଭଲ ପାଅ ଏବଂ ତୁମେ ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଖୁସି ଏବଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ସେ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ମୌଳିକ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଯାଞ୍ଚ କର |

1. ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ପ୍ରେମ

ଯୁବକମାନଙ୍କ ପରି, ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ତ୍ରୁଟିଯୁକ୍ତ, ଏବଂ ସେମାନେ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ପ୍ରେମ ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି | ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହଁନ୍ତି, ଏବଂ ବେଳେବେଳେ, ସେମାନେ ଭୟଭୀତ ହୁଅନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରେମିକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ତ୍ରୁଟି ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଦେବେ | ଯଦିଓ ସେମାନେ କୌଣସି  ସର୍ତ୍ତ ବିନା ଭଲ ପାଇବାକୁ ଆଶା କରନ୍ତି | ସେମାନେ କିପରି ଦେଖାଯାନ୍ତି କିମ୍ବା କ୍ୟାରିୟର ହେଉନା କାହିଁକି, ସେମାନେ ଏପରି ଜଣେ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ଯିଏ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ଭଲ ପାଇବେ | ତୁମର ସାଥୀକୁ ବିନା ସର୍ତ୍ତରେ ପ୍ରେମ ଦେଖାଇବାକୁ, ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ କିମ୍ବା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚମତ୍କାର ଝିଅମାନଙ୍କ ପରି ହେବା ବନ୍ଦ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ

 2. ସୁରକ୍ଷା

ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ, ଝିଅମାନେ ଏକ ସଂପର୍କରେ ସୁରକ୍ଷା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ଅନେକ ମହିଳା ଶୀଘ୍ର ନିଜ ବିଷୟରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ବି ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରେମିକା ଅନ୍ୟ କାହା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତି, ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଆଉ ଆକର୍ଷଣୀୟ ନୁହଁନ୍ତି | ଏମିତି କିଛି ସମୟ ଅଛି ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ନିଜ ବିଷୟରେ ଖରାପ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି କାରଣ ସେମାନେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଯଥେଷ୍ଟ ଭଲ ନୁହଁନ୍ତି | ଯଦି ତୁମେ ତୁମର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଭଲ ପାଅ, ତେବେ ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଅସୁରକ୍ଷିତତାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ତୁମେ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଘେରି ରହିଛ, ଯାହା ତାଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ହୋଇପାରେ | ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱାସନା ଦିଅ ଯେ ସେ ତୁମ ଆଖିରେ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ମହିଳା ଏବଂ ତୁମର ଧ୍ୟାନ ପାଇଁ ସେ ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ |

3. ସଚ୍ଚୋଟତା ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛତା

ଏକ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୋଲା ଯୋଗାଯୋଗ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ, ଏବଂ ଏହା ହେଉଛି ତୁମର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ତୁମଠାରୁ ଠିକ୍ ଆବଶ୍ୟକ | ଉପରୋକ୍ତ ପରି, ଝିଅମାନେ ପାରାଅଏଡ୍ ହୋଇପାରନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କର ଏକ | ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ମିଛ କହୁଛ ସେ ଅନୁଭବ କରିପାରିବ, ଏବଂ ତା’ର ସତ୍ୟ ଖୋଜିବାର ଉପାୟ ଅଛି | ଯଦି ତୁମେ ଚାହୁଁଛ ଯେ ତୁମର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ତୁମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ – ଏବଂ ତୁମର ସମ୍ପର୍କ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ – ତା ’ପ୍ରତି ସଚ୍ଚୋଟ ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛ ହୁଅ | ମିଛ କହିବା କିମ୍ବା ଗୁପ୍ତ ରଖିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ | ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ହୁଏ, ତାଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ଏବଂ ଫୋନ୍ କୁ ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ |

4. ପାରସ୍ପରିକ ବିଶ୍ୱାସ

ଥରେ ଏକ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚ୍ଚୋଟତା ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଥଲେ, ବିଶ୍ୱାସ ଗଢିବା ସହଜ ହୋଇଯାଏ | ଅବଶ୍ୟ, କେବଳ ଆପଣ ନୁହଁନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି | ତୁମ ସାଥୀକୁ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ତୁମେ କିପରି ତୁମର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ବିଶ୍ୱାସ ଦେଖାଇ ପାରିବ? ପ୍ରଥମେ, ଅତ୍ୟଧିକ ଧନୀ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ | ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ | ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଯୁବକମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ବାରଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ସଂକ୍ଷେପରେ, ଅସୁରକ୍ଷିତ ହେବା ବନ୍ଦ କର ଯେ ତୁମର ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ତୁମକୁ ସହଜରେ ବଦଳାଇବ |

5. ସମ୍ମାନ

ସମ୍ମାନ ମଧ୍ୟ ଏକ ସମ୍ପର୍କର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାରଣ | ତୁମ ଝିଅ ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୁମଠାରୁ ସମ୍ମାନ ଚାହେଁ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ କରେ | ତୁମେ ତା’ର ନୀତି ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସକୁ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଅଧିକନ୍ତୁ, ଯୌନ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନିଜକୁ ବାଧ୍ୟ କର ନାହିଁ | ସେ ତୁମକୁ ଛାଡିବାକୁ ଧମକ ଦିଅ ନାହିଁ କାରଣ ସେ ନିଜକୁ ତୁମକୁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ | ପ୍ରକୃତ ପ୍ରେମ ଅପେକ୍ଷା କରେ |ତୁମ ସାଥୀଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନ କରିବାକୁ ପଡିବ | ତୁମର ମତାମତକୁ ଜୋର ଦିଅ ନାହିଁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଇଚ୍ଛା କର | ସେ ନିଜ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜର ପଥ ଖୋଜନ୍ତୁ | ଆପଣ କେବଳ ପରାମର୍ଶ ଦେଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ, ସେ ହିଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତି |

6. ବିଶ୍ୱସ୍ତତା ଏବଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତତା

ବିଶ୍ୱସ୍ତତାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ତୁମେ ଅନ୍ୟ କାହା ସହିତ ହୁକିଙ୍ଗ୍ କରିବାର ପ୍ରଲୋଭନକୁ ନକରିବାକୁ ବାଛିଛ | ଏହି ସମୟରେ, ବିଶ୍ୱସ୍ତତାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କଠାରୁ ଭଲ ପାଇବ ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବା | ସଂକ୍ଷେପରେ, ତୁମେ ଅନ୍ୟ କାହା ସହିତ ଫ୍ଲର୍ଟ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କିମ୍ବା ତୁମେ ଏକ ସଂପର୍କରେ ଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ତୁମେ ଅନ୍ୟ ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହିତ କିପରି ବ୍ୟବହାର କର, ସେଥିରେ ତୁମକୁ ସୀମା ରଖିବାକୁ ପଡିବ | ଯଦି ତୁମେ ଏହା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ପାରିବ ନାହିଁ, ତେବେ ଜୀବନ ପାଇଁ କେବଳ ଅବିବାହିତ ରୁହ |

7. ଧର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ବୁଝାମଣା

ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଅଂଶୀଦାର ହେବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ଏବଂ ବୁଝାମଣା କରନ୍ତି | ପୂର୍ବରୁ କୁହାଯାଇଥିବା ପରି, ମହିଳାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ହରମୋନ୍ ଅସନ୍ତୁଳନ ହେତୁ ମୁଖ୍ୟତ  ଜଟିଳ ଅଟନ୍ତି | ବେଳେବେଳେ, ସେମାନେ ଏତେ ମିଠା ଏବଂ ଯତ୍ନଶୀଳ, ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ସେମାନେ କ୍ରୋଧିତ ଏବଂ ଭାବପ୍ରବଣ ଅଟନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ବୁଝାମଣା ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିବେ କିମ୍ବା ତାଙ୍କ ସହିତ ବ୍ରେକଅପ୍ କରିପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.