ଜଣେ ବିବାହିତ ମହିଳା ଏହି 3 ଟି ଜିନିଷ ପିନ୍ଧିଲେ ହୋଇଯିବ ବିଧବା . ବିଧବା ଦୋଷ କାଟିବାକୁ ପଢନ୍ତୁ କଣ ପିନ୍ଧିବେନି

ଆଜିକାଲି ଲୋକମାନେ ବାସ୍ତୁ  ଦୋଶ ବା ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି, ଯେତେବେଳେ କି ମହିଳାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ଲେଖାଯାଇଛି ଯାହା ସେମାନେ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ କେଉଁ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଯାହା ପିନ୍ଧିଥିବା ବିବାହିତା ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମରିପାରନ୍ତି | ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା |

ଧଳା ଶାଢ଼ୀ  – ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ କେବେହେଲେ ଧଳା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ବିବାହିତା ମହିଳାମାନେ ଧଳା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିବା ଅନୁଚିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହା ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ କାରଣ ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମରିଯାଆନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ଏକ ଧଳା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧନ୍ତି | । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଜଣେ ବିବାହିତ ମହିଳା ଧଳା ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବିପଦରେ ଅଛନ୍ତି।

ସୁନା ପାଉଁଜି ଓ ବିନ୍ଦି – ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଆଜିକାଲି ମହିଳାମାନେ ଫ୍ୟାଶନ୍ ଯୁଗରେ ସୁନା ଆଙ୍କଲେଟ୍ ଏବଂ ନଟଲ୍ ପିନ୍ଧିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | କୁହାଯାଏ ଯେ ପାଦରେ ସୁନାରେ ନିର୍ମିତ କୌଣସି  ଜିନିଷ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ସୁନା କୁବେର ଦେବତାଙ୍କର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଯଦି ତୁମେ ସୁନା ଆଙ୍କଲେଟ୍ କିମ୍ବା ବିଚ୍ ପିନ୍ଧୁଛ, ତେବେ କୁବେର ଦେବତା ତୁମ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି |

କଳା ଚୁଡ଼ି  – ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ କଳା ରଙ୍ଗକୁ ନକାରାତ୍ମକତାର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟରେ କଳା ରଙ୍ଗର ବସ୍ତୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ ନାହିଁ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୁହାଯାଏ ଯେ ଚୁଡ଼ି  ମଧ୍ୟ ପ୍ରତୀକ ଏବଂ ଏହା ବିବାହିତ ମହିଳାମାନଙ୍କର ଏକ ଶୋଭା, କିନ୍ତୁ ବିବାହିତ ମହିଳାମାନେ ନିଜ ହାତରେ କଳା ରଙ୍ଗର ଚପଲ ପିନ୍ଧିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ହନିମୁନ୍ ପ୍ରତି ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ |

Leave a Reply

Your email address will not be published.