ବିରାଟ କୋହଲି ଙ୍କ ପରେ ଏହି ଖେଳାଳି ହେବେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ ର କ୍ୟାପଟେନ

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ । ଏମିତି ଅନେକ ଯୁବ ପ୍ରତିଭା ଅଛନ୍ତି ପ୍ରତିଦିନ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଏକ ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବୁ ଯେଉଁମାନେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରିବେ।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏପରି ଖେଳାଳି କିଏ ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା;
ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଜଣେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଖେଳାଳି ଯିଏ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ଏବଂ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ଓଲଟାଇବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି ।

hardik
ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆଇପିଏଲରେ 80 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ 11 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍, 57 ଟି ODI ଏବଂ 43 ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବି, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଆଇପିଏଲ୍ ଦଳ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଫର୍ମାଟରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଉତ୍ସାହ, ସେ ଆଗକୁ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ମହାନ ଅଧିନାୟକ କରିପାରିବେ ।

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ;
ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଅଧିନାୟକ କରିଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକାରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଯାହାକି ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ପରିପକ୍ୱ ଖେଳାଳି । କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଜଣେ 28 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକ ଯିଏ ଆଇପିଏଲ୍ ଟିମ୍ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବର ଅଧିନାୟକ ।

kl
ରାହୁଲ ଆଇପିଏଲରେ 81 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 35 ଟି ODI, 36 ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍, 48 ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲ୍ ପଞ୍ଜାବ ଦଳ ପାଇଁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଧିନାୟକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ ।

ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ;
26 ବର୍ଷିୟ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ 24 ଟି ଟି-୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ, 21 ଟି ୱାନ ଡେୟାର ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ପାଇଁ 79 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର 10 ଡିସେମ୍ବର 2017 ରେ ନିଜର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଜଣେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଖେଳାଳି, ଯିଏ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରିବେ ।

iyer
ସେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେବ ଆଇପିଏଲ ଦଳ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗତ ସିଜନରେ ଆଇୟରଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଦଳ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଜିତି ପାରି ନଥିଲା ।

ଆଶା କରୁଛୁ କି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ ସେୟାର୍ କରିବା ପାଇଁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *