କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ କୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ୨୬ ଜାନୁଆରୀ ରେ ୧୪୪ ଧାରା ହେବ ଲାଗୁ!

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ । ବନ୍ଧୁଗଣ,କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି କରିବାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ମୋଦି ଲାଗୁ କଲେ ନୂଆ ନିୟମ । ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଦିଲ୍ଲୀ ସଂଲଗ୍ନ ନୋଏଡା ପୋଲିସ ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ରିପବ୍ଲିକ୍ ଡେ (ନୋଏଡାରେ ଧାରା 144) କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସେକ୍ସନ୍ 144 କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିଛି । ଏହି କାରଣରୁ, ନୋଏଡା ପୋଲିସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ନୋଏଡାଠାରେ 22 ଜାନୁୟାରୀରୁ 31 ଜାନୁୟାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରକାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଡ୍ରୋନଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ଉଡ଼ାଣ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ।modi

ଧାରା 144 ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି;
ଧାରା 144 କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ନୋଏଡା ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ 26 ଜାନୁଆରୀରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଘଟଣାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସୁରକ୍ଷା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଧାରା 144 କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଙ୍କ ଗସ୍ତ ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ, ତେଣୁ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନୋଏଡା ପୋଲିସ 22 ଜାନୁୟାରୀ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜାରି କରିଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କହିଛି ଯେ 26 ଜାନୁଆରୀରେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ନୋଏଡା ଠାରୁ ଯିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଗୌତମ ବୁଦ୍ଧନଗରରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ ।modiji

ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି, ସାମାଜିକ ବିରୋଧୀ ଉପାଦାନ ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଅନାବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଧାରା 144 କୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯାଇଛି । ଏଥିସହିତ ନୋଏଡା ଅତିରିକ୍ତ ଡେପୁଟି କମିଶନର ଅଶୁତୋଷ ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ବିନା ଅନୁମତିରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ବାରଣ କରିଛି ।

ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏଭଳି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଖବର ସବୁବେଳେ ଆଣିଦେଉ । ଏହାକୁ ନିଜ ପରିବାର ଏବଂବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହ ସେୟାର୍ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *