ଏହି ଉପାୟ ରେ ନିଜ ଦାନ୍ତକୁ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ମୋତି ଭଳି ଧଳା କରନ୍ତୁ ମାତ୍ର ୫ମିନିଟ ରେ

ହେଲୋ ହାଏ ନମସ୍କାର,ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବ ପୋର୍ଟାଲରେ ସ୍ୱାଗତ।ବନ୍ଧୁଗଣ,କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଦାନ୍ତ ଏତେ ସୁନ୍ଦର ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ହସନ୍ତି, ଫୁଲ ଝରିବା ଆରମ୍ଭ କରେ, ଅପରପକ୍ଷେ, କିଛି ଲୋକ ହସ ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକେ ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ମଇଳା ଏବଂ ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତ ହେତୁ ଏହା ହୋଇଥାଏ। ଯେଉଁମାନଙ୍କରେ ତମାଖୁ ଏବଂ ଗୁଟଖା ଅଧିକ ଖାଆନ୍ତି, ଏହି ସମସ୍ୟା ସାଧାରଣତଃ ଦେଖାଯାଏ। ସିଗାରେଟ ଟାଣୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତ ଥାଏ।to

କେବଳ ଏସିଡ୍ ଦାନ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ:

ଯଦି ଆପଣ ମଇଳା ଏବଂ ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ତେବେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଇନୋ ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣ ନିଜର ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତକୁ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ମିନିଟରେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିପାରିବ ।ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଭାବୁଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଥଟ୍ଟା କରୁନାହିଁ। ତେଣୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ, କେବଳ ଏସିଡିଟି ବାୟୁ ଗ୍ୟାସର ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇନଥାଏ, ବରଂ ହଳଦିଆ ଦାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥାଏ। ବାସ୍ତବରେ ଇନୋରେ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ବେକିଂ ସୋଡା ବ୍ୟତୀତ ସାଇଟ୍ରିକ୍ ଏସିଡ୍ ଏବଂ ସୋଡା S ର ମିଶ୍ରଣ ଥାଏ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ଇନୋର ବୋତଲ କିମ୍ବା ପ୍ୟାକେଟ୍ ମିଳିବ:

ଏହି ଔଷଧ ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଥିବା ଅନେକ ଜିନିଷରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ କାରଣ, ଏହାର ବ୍ୟବହାର ସହିତ ଏସିଡିଟି ସମସ୍ୟା ଭଲ ଭାବରେ ହ୍ରାସ ପାଇଥାଏ ।t

ଲୋକଙ୍କ ଦାନ୍ତ ଅକାଳରେ ଖରାପ ହୁଏ:

ଏହି କାରଣରୁ, ସେମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଭୁଲ ଖାଇବା ଏବଂ ଖାଇବା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ପେଟକୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଦାନ୍ତକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତ ଅକାଳରେ ଖରାପ ହେବାକୁ ଲାଗେ ।ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପୋକ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କର ଦାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଉପାଡି ଦେଇଥା’ନ୍ତି। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯେ ଆପଣ କିପରି ଇନୋ ବ୍ୟବହାର କରି ଦାନ୍ତକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିପାରିବେ।tt

ଗୋଟିଏ ଇନୋ ନିଅନ୍ତୁ ଏହାର ଅଧା କୁ ଏକ ପାତ୍ର ରେ ଢାଳନ୍ତୁ। ଏଥିରେ ଅଳ୍ପ କୋଲଗେଟ କିଛି ଲୁଣ କିଛି ହଳଦୀ ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ ବନାଇଦିଅନ୍ତୁ। ଏବେ ଫାଳେ ଲେମ୍ବୁ କୁ ନିଜ ପାଟିରେ ଚିପୁଡି କୁଳି କରନ୍ତୁ ଏବେ ସେହି ପେଷ୍ଟ କୁ ନେଇ ଦାନ୍ତ କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଘସନ୍ତୁ ବ୍ରସ କରନ୍ତୁ। କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଦାନ୍ତ ପାଇ ପାରିବେ ଏହି ଉପାୟରେ।

ଆଶା କରୁଛୁ କି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ପସନ୍ଦ ଆସିଥିବ।ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଆମର ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ ସେୟାର୍ କରିବା ପାଇଁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ।ଏଭଳି ଅଧିକ ଖବର ପାଇଁ ଆମ ପେଜ୍ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *