ବଲିଉଡ ଓ ସାୟର ଜଗତର ମହାନ ତାରକା ରାହତ ଇନ୍ଦୋରିଙ୍କ ପରଲୋକ , ଏମିତି ହେଲା ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ

rahhat-in

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କବି ରାହତ ଇନ୍ଦୋରୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ 70 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ଆଜି ସେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍। ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଶ୍ରୀ ଅରୋବିନ୍ଦୋ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡକ୍ଟର ବିନୋଦ ଭଣ୍ଡାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉର୍ଦ୍ଦୁ କବି ରାହତ ଇନ୍ଦୋରୀଙ୍କ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ଆଜି ଦୁଇଥର ହୃଦଘାତରେ ପୀଡିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇପାରିଲେ ନାହିଁ। ରବିବାର ଦିନ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଖବର ପାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କର 60 ପ୍ରତିଶତ ନିମୋନିଆ ଥିଲା।

rahatt-indo

ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେବି ଯେ ଆଜି (ମଙ୍ଗଳବାର) ରାହତ ଇନ୍ଦୋରୀ ନିଜେ ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି, ଯାହାର ରିପୋର୍ଟ ସକାରାତ୍ମକ ହୋଇଛି ଏବଂ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ରାହତ ଇନ୍ଦୋରୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡଙ୍କ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯିବା ପରେ ଗତକାଲି ମୋର କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା, ଯାହା ସକରାତ୍ମକ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ମୁଁ ଅର୍ବିଣ୍ଡୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଜଣେ ଆଡମିଟ୍ ଅଟେ | ପ୍ରାର୍ଥନା କର ଯେ ମୁଁ ଶୀଘ୍ର ଏହି ରୋଗକୁ ପରାସ୍ତ କରିବି |

ସେ ସମାନ ଟ୍ୱିଟରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରି କହିଛନ୍ତି, ‘ଆଉ ଜଣେ ଇଲଟେଜା ଅଛନ୍ତି, ମୋତେ କିମ୍ବା ଘରର ଲୋକଙ୍କୁ ଡାକନ୍ତୁ ନାହିଁ, ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଫେସବୁକରେ ଦେଖିବା ଜାରି ରଖିବି।’ ଏହି ସୂଚନା ପରେ ଟ୍ୱିଟରରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛନ୍ତି।

rahat-iindori

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ସୋମବାର (ଅଗଷ୍ଟ 10) ରେ 866 ଟି ନୂଆ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ମୋଟ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 39,891 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ -19 ରୁ 1,015 ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ଏହି ରୋଗରେ 19 ଜଣ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *