ଭାରତର କରୋନା ସ୍ତିତି ଜଟିଳ , 24 ଘଣ୍ଟାରେ 1500 ରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଓଡିଶାରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ 19

carona-virus

ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ 17 ହଜାର ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି। 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ 1,553 ନୂତନ କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମାମଲା 17,265 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହାର ସକାଳ ତଥ୍ୟରେ କହିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋଭିଡ -19 ସଂକ୍ରମଣର ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ହେଉଛି 14,175। ଏଥିସହ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ 543 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

car

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଦେଶର ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 2546 ଜଣ ଲୋକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜଣେ ରୋଗୀ ଅନ୍ୟ ଦେଶକୁ ଯାଇଛନ୍ତି। ମହାମାରୀ ଦ୍ୱାରା 77 ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବ୍ୟାଖ୍ୟା କର ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ହେଉଛି କରୋନା ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରବଣ ଅବସ୍ଥା। ଏଠାରେ 4,203 ଟି କରୋନା ମାମଲା ହୋଇଥିବାବେଳେ 223 ଜଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

carr

ଏହା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ 45 ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ 2,003 ମାମଲା ରହିଛି। ରାଜସ୍ଥାନରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 1,478 ମାମଲା ଏବଂ 14 ମୃତ୍ୟୁ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁରେ 1,477 ମାମଲା ଏବଂ 15 ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେହିପରି ଓଡିଶା ପାଇଁ ଗତ କାଲି ସବୁଠୁ ଖରାପ ଦିନ କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ , ଗୋଟିଏ ଦୀନରେ ଓଡିଶାରୁ 13 ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ , ଆଜି ସକାଳୁ ସକାଳୁ ଆଉ 5 ନୁଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *